مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

راه اندازی ابرپروژه ریلی کشور در لرستان

راه اندازی ابرپروژه ریلی کشور در لرستان

مسیرساز: به گزارش مسیرساز، لرستان معاون وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی ابرپروژه ریلی کشور در لرستان اطلاع داد.


خیراله خادمی امروز سوم اسفندماه در حاشیه دیدار با استاندار لرستان اظهار نمود: با دعوت استاندار لرستان و نماینده مردم کوهدشت رومشکان در مجلس شورای اسلامی بازدیدی از محورهای ارتباطی درحال راه اندازی بخصوص محورهای غرب استان داشتیم.
وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی پروژه های خوبی در لرستان در برنامه کاری خود دارد، بیان نمود: اغلب محورهایی که منتهی به مرکز استان هستند در برنامه چهارخطه شدن و تبدیل به بزرگراه قرار دارند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یکی از این محورها خرم آباد به کوهدشت است که از طول ۹۰ کیلومتری که دارد عمده آن انجام شده و هفت کیلومتر آن باقی مانده و همکاران راه و شهرسازی قول دادند غیر ازگره ای که نزدیک خرم آباد است همه محورها را در سال ۱۴۰۲ تحویل دهند.
خادمی افزود: ادامه این محور تا جاده اسلام آباد به سمت پلدختر ۱۴ کیلومتر است و بناست عملیات اجرایی آن شروع شود و در سال ۱۴۰۲ تسریع در این پروژه صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای مهمی که از غرب لرستان عبور می کند و محور ترانزیتی به استانهای شمال و شمال غرب به حساب می آید محوری است که از کرمانشاه به اسلام آباد و از اسلام آباد به پلدختر و به مسیرهای جنوبی خوزستان می رسد وپرترافیک بوده و بار ترافیکی غرب کشور از این محور عبور می کند، اضافه کرد: ۱۶۰ کیلومتر طول این مسیر است که ۶۰ کیلومتر آن چهارخطه بوده و نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر باقی مانده آن بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: نیاز است استاندار در مسافرت دوم رئیس جمهور به لرستان این رقم را مطرح و پیشبینی شود تا بتوانیم در کنار ردیف اعتباری آن، این پروژه را بتوانیم با روند بهتری به انجام برسانیم.
خادمی اظهار داشت: از سایر منابعی که در اختیار است امیدواریم بتوانیم به این محور اختصاص دهیم و حداکثر توان را برای راه اندازی این محور بگذاریم.
وی ادامه داد: سایر پروژه هایی که به سمت پلدختر است با روند خیلی خوبی در حال انجام می باشد و ماده ۵۶ آن هم دریافت و از محل تهاتر نفت هم اعتبار خوبی گرفت و محور جدیدی که جایگزین محور قدیمی سیل است بخش های عمده آن در حال انجام می باشد اما پروژه سنگینی است و باید عملیات اجرایی آن شتاب بیشتری به خود گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: در آینده ای نزدیک خبر خوشی برای مردم لرستان خواهیم داشت که بزودی توسط وزیر راه و شهرسازی اعلام خواهد شد و بناست در لرستان یک پروژه حمل و نقل ریلی که جزو ابر پروژه های کشور است راه اندازی تا تحولی در لرستان و منطقه ایجاد شود.
وی اظهار داشت: امروز پیشنهاد شد از مسیر لرستان و از کوهدشت به سمت مهران برای عتبات عالیات محور جدیدی راه اندازی شود و با عنایت به بازدیدی که انجام شد برخی محورهای روستایی وجود دارد که اهالی منطقه از آنها استفاده می نماید و درصورتیکه مقدور باشد این محورها را ارتقاء خواهیم داد تا راه ارتباطی به سمت مرز داشته باشم و سبب کاهش ترافیکی که در راهپیمایی اربعین شاهد آن هستیم شود.
منبع:

1401/12/04
12:23:13
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی