مسیرساز

جزئیات پرداخت بیمه بیكاری كرونا

جزئیات پرداخت بیمه بیكاری كرونا

مسیرساز: برمبنای آمارها بیش از یک میلیون و 250 هزار نفر به سبب شیوع ویروس کرونا از کار بیکار شده و مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شدند.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس کرونا از اسفند سال قبل خیلی از کسب وکارها خصوصاً صنوف خدماتی لطمه دیده و با توقف فعالیت روبه رو شدند. این امر ضمن ضرر و زیان به صاحبان این کسب وکارها، کاهش درآمد و بیکاری نیروهای کار شاغل در این کسب وکارها را به دنبال داشت.

در این بین، دولت پرداخت تسهیلات حمایتی به صاحبان مشاغل و کسب و کارهای شدیدا لطمه دیده از کرونا را در دستور کار قرار داد و قرار شد تا بیمه بیکاری سه ماه اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ به کارگران لطمه دیده و بیکار شده پرداخت گردد.

بر اساس اعلام مدیرکل امور بیمه شدگان تامین اجتماعی تا حالا یک میلیون و ۲۵۱ هزار و ۹۷۵ نفر بر اثر شیوع ویروس کرونا مشمول بیمه بیکاری تشخیص داده شده اند که از این تعداد یک میلیون و ۱۶۹ هزار و ۵۳۴ نفر در حال دریافت بیمه بیکاری هستند.

به گفته وی اعتبار پیش بینی شده در مصوبه ستاد ملی کرونا برای پشتیبانی از بیکاران در دوره پاندمی کرونا، بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان بوده که تا حالا هزار میلیارد و ۲۸۶ میلیون تومان از این اعتبار تخصیص یافته و هزار میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان باقی مانده است.

وزیر کار در ایام اخیر اعلام نمود در حوزه بیمه بیکاری با راه اندازی سریع سامانه درخواست بیمه بیکاری، بیش از ۸۶۰ هزار متقاضی ثبت نام کردند و بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای چهار ماه علاوه بر بیمه بیکاری که برمبنای قانون تعلق می گرفت، پرداخت شده است.

پیش از این معاون روابط کار وزارت کار گفته بود در بحث بیمه بیکاری کرونا حدود ۷۳۰ هزار نفر مورد حمایت قرار گرفتند و هیچ محدودیتی برای تدوام این حمایت برای مشمولین قانون کار و تامین اجتماعی و بیمه بیکاری وجود ندارد.

بر اساس آخرین آمارها مقرری ایام بیکاری کرونا برای یک میلیون و ۸۲ هزار نفر با مساعدت دولت پرداخت شده و حدود ۹۰ هزار نفر موفق به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده اند.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در شوک نخست کرونا دست کم یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل لطمه دیده و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کار بیکار شدند.

منبع:

1399/11/18
21:26:10
0.0 / 5
1062
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی