مسیرساز
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه دولت:

گزارش حادثه هواپیمای اوكراینی بزودی در دسترس مردم قرار می گیرد

گزارش حادثه هواپیمای اوكراینی بزودی در دسترس مردم قرار می گیرد

به گزارش مسیرساز وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: جمع بندی سانحه هواپیمای اوکراینی تمام شده و در اختیار ذی نفعان قرار گرفته است. گزارش آن بزودی در سامانه هواپیمایی کشوری برای همه مردم قابل رویت خواهد بود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره شناسایی مسکن های خالی، اظهار نمود: برای اخد مالیات از خانه های خالی سال قبل سامانه جامع املاک و اسکان را طراحی، رونمایی و عملیاتی کردیم و نزدیک به یک میلیون و 500 هزار مسکن خالی را بر مبنای پایگاه اطلاعاتی که شکل دادیم، شناسایی و برای مالکین پیامک فرستادیم.
وی افزود: از حدود سه ماه پیش حدود 300 هزار مسکن خالی را به سازمان امور مالیاتی معرفی کردیم و به باعث قانون این سازمان می تواند برای اخد مالیات اقدام نماید.
اسلامی افزود: دولت تاکید دارد تا از مسکن بعنوان ابزار سرمایه ای نگاه نشود، همین مبحث است که به مردم و اقتصاد لطمه وارد می نماید. وقتی می گوییم دو و نیم میلیون واحد خالی داریم یعنی این مقدار در چرخه اقتصادی کشور نیست. تعداد خانوار و مسکن را که تطبیق می دهیم می بینیم حدودا برابر هستند و کمبود مسکن وجود ندارد.
وی اضافه کرد: برای دولت مهم می باشد که برای اقشار صدمه پذیر طرح مسکن داشته باشد؛ که در این راستا به خوبی طرح اقدام ملی مسکن تعریف و معماری شده است. متقاضیان آن شناسایی و ثبت نام شده و پول به حساب ریختند؛ امیدواریم این مورد را به جریانی پایدار تبدیل نماییم و چرخه تولید مسکن و امیدواری به خانه دار شدن پا برجا باشد و مردم بتوانند در زمان بندی که هست زیر سقف خود بروند.
وزیر راه و شهرسازی در واکنش به این پرسش که آیا ردیف بودجه ای که برای دریافت مالیات از خانه های خالی در بودجه 1400 در نظر گرفته شده است برای درآمد زایی دولت می باشد اظهار داشت: خیر. دولت هر یک ریالی که از مالیات دریافت می کند را باید در بودجه ببیند و اعلام نماید تا برای دریافتش مجاز باشد.
وی همینطور درباره اهمیت گزارش دهی ایران به اوکراین در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: رسیدگی به این مورد بدون حاشیه و دور از هر گونه رفتار غیر حرفه ای انجام شده است. بر مطابق قانون شرکت بهره بردار که اوکراینی ها بودند و شرکت سازنده که بویینگ بود، در بررسی این حادثه حضور داشتند. جمع بندی سانحه تمام شده و در اختیار ذی نفعان قرار گرفته است. گزارش آن بزودی در سامانه هواپیمایی کشوری برای همه مردم قابل رویت خواهد بود.
منبع:

1399/10/10
16:23:37
0.0 / 5
1061
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی