مسیرساز

افزایش قیمت مسكن در اروپا

افزایش قیمت مسكن در اروپا

قیمت مسكن در كشورهای اروپایی حدود ۲۵ درصد افزایش داشته است.


به گزارش مسیرساز به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، داده های انتشار یافته توسط مرکز آمار اتحادیه اروپا نشان داده است که متوسط قیمت مسکن در سطح اتحادیه اروپا ۲۵ درصد و در سطح منطقه یورو ۲۳.۸ درصد طی یک دهه اخیر افزایش داشته است. این میزان برای اجاره بها ۱۴.۲ درصد اندازه گیری شده است.
بررسی وضعیت مسکن کشورهای اروپایی نشان داده است که کشورهای اروپای مرکزی و شرقی در بین مدت شاهد بیشترین افزایش قیمت و کشورهای جنوبی اروپا شاهد بیشترین کاهش در قیمت مسکن بوده اند. در ۱۰ سال قبل متوسط اجاره بهای مسکن در ۱۶ کشور عضو اتحادیه اروپا و قیمت مسکن در ۲۳ کشور عضو اتحادیه افزایش داشته است.

استونی با افزایش ۱۰۰.۵ درصدی و لوکزامبورگ با افزایش ۸۵.۸ درصدی، لتونی با افزایش ۷۷.۳ درصدی، اتریش با افزایش ۷۵.۹ درصدی و مجارستان با افزایش ۶۹.۶ درصدی، کشورهایی بوده اند که بیشترین افزایش قیمت مسکن طی یک دهه اخیر را تجربه کرده اند.

از طرفی قیمت خانه در یونان طی یک دهه گذشته ۳۱ درصد افت کرده است. قیمت مسکن طی این بازه زمانی در ایتالیا ۱۳.۲ درصد، اسپانیا ۵.۶ درصد و در قبرس سه درصد کاهش داشته است.
با اینکه شیب افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی از سال ۲۰۱۴ تشدید شده است اما بررسی ها نشان داده است که به صورت کلی، بازار مسکن در اروپا با ثبات نسبی مواجه بوده است.
هم چنین در بازار اجاره مسکن، استونی با افزایش ۱۳۵.۸ درصدی، لیتوانی با افزایش ۱۰۵.۴ درصدی و ایرلند با افزایش ۶۲.۳ درصدیکشورهایی بوده اند که بیشترین افزایش اجاره بهای مسکن طی یک دهه اخیر را تجربه کرده اند.
از طرفی قیمت اجاره بها در یونان طی یک دهه گذشته ۲۵.۲ درصد افت کرده است. قبرس هم کاهش ۴.۸ درصدی اجاره بها در مقایسه با ۱۰ سال قبل را تجربه کرده است.
اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1399/07/21
14:22:53
5.0 / 5
1210
تگهای خبر: بازار , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی