مسیرساز

معافیت بیمه ای تعاونی ها از ماه آینده اجرا می شود

معافیت بیمه ای تعاونی ها از ماه آینده اجرا می شود

به گزارش مسیرساز در جهت افزایش سهم بخش تعاون و تقویت و توانمندسازی بنگاههای تعاونی، معافیت بیمه ای تمام تعاونی های كشور بعنوان یك گام بزرگ از مهر ماه اعمال می شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به دنبال امضای تفاهم نامه همکاری میان معاونت تعاون و معاونت اشتغال وزارت کار در جهت اعمال تخفیف ۲۰ درصد سهم بیمه کارفرمای اعضای شاغل در تعاونی ها، تمام تعاونی هایی که برپایه قانون باید مشمول معافیت بیمه شوند تحت پوشش قرار گرفته و سازمان تأمین اجتماعی از ماه آینده این تخفیف را اعمال خواهد نمود.
به قول معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هم اکنون بیشتر از ۹۵ درصد بنگاههای خرد و کوچک در کشور زیر ۱۰ نفر هستند که در بحث آموزش و بازار محدودیت دارند و این امر اهمیت توجه بیشتر از پیش به امر شبکه سازی را نشان می دهد؛ ازاین رو با عنایت به آنکه از ظرفیت شبکه سازی در کشور به شکل مطلوب استفاده نشده است این رویکرد باید تغییر یابد.
وی ادامه داد: به منظور تقویت و توسعه بخش تعاون و استفاده از ظرفیت تشکل های تعاونی، افزایش سهم بخش تعاون در تسهیلات قابل عرضه به بخش خصوصی را در دستور کار قرار دادیم و در این راستا، تفاهم نامه مشترکی با معاونت تعاون برای اعمال تخفیف ۲۰ درصدی سهم بیمه کارفرمای شاغل در تعاونی ها منعقد کردیم که یک گام بزرگ به حساب می آید و بر مبنای آن تمام تعاونی ها از مهر ماه سال جاری مشمول معافیت بیمه قرار می گیرند و سازمان تأمین اجتماعی آنرا اعمال خواهد نمود.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، در قانون سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، برای تشکل های تعاونی مزایایی از قبیل معافیت های بیمه ای و مالیاتی پیشبینی شده است که تخفیف حق بیمه سهم کارفرما برای اعضاء شاغل در تعاونی ها به میزان ۲۰ درصد، همچون این مزایا به حساب می آید. با این وجود طی ساله ای گذشته عدم اختصاص ردیف بودجه برای این منظور سبب شد این ماده قانونی سالها روی زمین بماند که با اهتمام وزارت کار و اختصاص بودجه از محل منابع معاونت اشتغال این امر محقق شد و به دنبال امضای تفاهم نامه مشترک میان معاونت اشتغال و معاونت تعاون وزارت کار بستر اعمال تخفیف بیمه ای برای تعاونی ها به وجود آمد.
منبع:

1399/06/26
11:37:50
5.0 / 5
1376
تگهای خبر: بازار , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی