مسیرساز

وزیر راه و شهرسازی: باید با احداث نظام بسته بندی در مرزها از صادرات فله ای كالا جلوگیری نماییم

وزیر راه و شهرسازی: باید با احداث نظام بسته بندی در مرزها از صادرات فله ای كالا جلوگیری نماییم

مسیرساز: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: باید با احداث نظام «بسته بندی» در مرزهای كشور از صادرات فله ای كالاها جلوگیری نماییم.به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه كرمانشاه، محمد اسلامی در جلسه شورای اداری استان كرمانشاه كه عصر سه شنبه در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، با تبریك چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار نمود: افتخار داریم در چهلمین سال پیروزی انقلاب شاهد پیشرفت هایی باشیم كه با ایمان راسخ مردم و ایستادگی و حضور همه جانبه آنها در همه عرصه های كشور به دست آمده است.

وی اضافه كرد: امروز كشور ایران در اوج اقتدار خود قرار دارد و این را می توان از عصبانیت دشمنان متوجه شد.

اسلامی به جنگ اقتصادی دشمن مقابل كشورمان اشاره نمود و اضافه كرد: هدف از این جنگ اقتصادی كه با عملیات روانی گسترده همراه می باشد، روی كار آوردن یك سیستم و نظام سلطه همیشگی و خاتمه دادن به جریان انقلاب است.

وی به مزاحمت های دشمنان در طول دهه های گذشته اشاره نمود و اضافه كرد: دشمن با تمام توان خود به اشكال گوناگون انواع مزاحمت را برای انقلاب ما احداث كرده، اما در چهلمین سال پیروزی انقلاب شاهد شكست همه آنها هستیم. بااینكه برای این شكست هزینه دادیم و در پیشرفت به تأخیر افتادیم، اما همچنان با اقتدار به راه خود ادامه می دهیم.

وزیر راه و شهرسازی بیان دستاوردها و پیشرفت های انقلاب اسلامی را مصداق بارز شكرگزاری دانست و خاطرنشان كرد: در چنین روزهایی باید با مردم میثاق ببندیم كه كه جانانه و خالصانه و صادقانه به وظایف خود عمل نماییم.

وی در ادامه به مرزی بودن استان كرمانشاه اشاره نمود و اضافه كرد: مرز فرصت طلایی برای شكوفایی اقتصاد این استان است و باید از این ظرفیت و فرصت به نحو ارزشمندی بهره برد.

اسلامی خاطرنشان كرد: از اولویت های ما توسعه تبادلات تجاری و اقتصادی و باز جذب سرمایه گذار برای احداث قابلیت جهت توسعه تبادلات تجاری در مرز است.

وی تصریح كرد: اعتقاد دارم در پایانه ها و نقاط مرزی باید فرصت های سرمایه گذاری به وجود بیاوریم و كالایی كه مقرر است به كشورهای همسایه صادر شود، با احداث یك نظام بسته بندی عالی به شكلی فاخر صادر شود.

اسلامی اضافه كرد: باید فرصت فرآوری كالاها و محصولات را باز در مرزها را به وجود بیاوریم و با این كار هم احداث اشتغال كرده و هم ارزش افزوده كالاهای خودرا افزایش دهیم و از ارسال فله ای كالاها جلوگیری شود.

وی اضافه كرد: برای پایداری در بازار عراق باید با احداث نظام كنترلی و استاندارد كالای با كیفیت صادر نماییم. همین طور باید برای محصولات خود برندسازی و اعتماد سازی كرده و با این كار كیفیت تبادلات خودرا ارتقا دهیم.

اسلامی تصریح كرد: نباید به مرز تنها بعنوان یك گذرگاه نگاه نماییم، برای اینكه این نوع نگاه ما را به جایی نخواهد رسانید. باید بتوانیم با احداث ظرفیت سازی و پای كار آوردن بخش خصوصی تغییر و تحولات لازم را در مرزها بوجود آورده و ارزش افزوده كالاهای صادراتی را افزایش دهیم.

وی همین طور با اشاره به محدودیت منابع دولت اظهار داشت: منابع محدود دولت بضاعت مرتفع ساختن مطالبات و نیازها را ندارد، پس باید بخش خصوصی را پای كار بیاوریم و بوسیله بخش خصوصی برنامه های سرمایه گذاری دولت را پیش ببریم.

اسلامی در بخش دیگر صحبت هایش با تاكید بر رفع هرچه زودتر نقاط حادثه خیز در محورهای سراسر كشور اظهار داشت: سه هزار میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال آینده پیش بینی شده كه قسمتی از آن صرف رفع نقاط حادثه خیز خواهد شد.

وی خاطرنشان كرد: تا آن زمان باز راهداری موظف است با حداقل امكانات ایمنی لازم را در محورها احداث كند.
1397/11/17
17:50:00
5.0 / 5
4257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی