مسیرساز
در سمینار آشنایی با مشاغل پردرآمد عنوان شد

مقایسه مشاغل پولساز ایران و جهان

مقایسه مشاغل پولساز ایران و جهان

مسیرساز: سمینار آشنایی با مشاغل پردرآمد ایران و جهان از طرف جهاددانشگاهی استان فارس در شیراز و به مناسبت هفته كارآفرینی برگزار گردید.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، "سمینار آشنایی با مشاغل پردرآمد ایران و برخی كشورهای جهان" با همكاری سازمان تجاری سازی فناوری اشتغال و دانش آموختگان و مركز علمی كاربردی جهاددانشگاهی فارس در شیراز برگزار گردید.
رییس مركز علمی كاربردی جهاددانشگاهی استان فارس آغازین سخنران این سمینار یك روزه بود كه ماموریت اصلی این مركز را فراهم كردن بستر برای كارآفرینی و تقویت رشته های شغل محور دانست.
زاهدی با تشریح الزامات كارآفرین شدن، اظهار داشت: هدف اصلی این دانشگاه، گذر از دانشگاه آموزش و پژوهش محور به سمت دانشگاه كارآفرین است.
مدیر شعبه سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی فارس باز با یادآوری اینكه هفته آخر آبان به نام هفته جهانی كارآفرینی شناخته می شود، اظهار داشت: دانشگاه علمی كاربردی بعنوان نسل سوم دانشگاه های ایران و دانشگاهی كارآفرین شمرده می شود.
اكبر زاهدیان نژاد، ضمن ارائه ی توضیحاتی در ارتباط با مشاغل پردرآمد در ایران، اظهار داشت: بر طبق مطالعات علمی انجام شده در سال ۱۳۹۳، جراحان پلاستیك و قلب، دندانپزشكان فوق تخصص، طراحان لباس، مدرسان كنكور زیست شناسی در صدر مشاغل پردرآمد ایران قرار داشتند.
زاهدیان نژاد اضافه كرد: طبق مطالعات انجام شده در آمریكا پزشكان متخصص و جراحان و روان شناسان و پزشكان عمومی بیشترین میزان درآمد را كسب می كنند اما بالاترین میزان درآمد در انگلستان به مدیران بازاریابی، مدیران و مقامات ارشد شركت های مالی، كارگزاران مالی و... متعلق می باشد.
مدیر شعبه سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی فارس اظهار داشت: شاه كلید پول دار شدن، درك واقعیت ها و پیدا كردن توانایی های منحصر بفرد خود است.
وی خطاب به دانشجویان شركت كننده در این سمینار اظهار داشت: در شرایط كنونی كه دولت برای كوچك سازی بدنه تلاش می كند، راهی جز كارآفرینی و اشتغال زایی نداریم.
به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس، زاهدیان نژاد ضمن معرفی توانمندی ها و قابلیت های سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی بعنوان تنها مركز مستقل در كشور كه به صورت اختصاصی در حوزه كارآفرینی و اشتغال فعالیت می كند، اظهار داشت: شعبه این سازمان در جهاددانشگاهی فارس برنامه های متنوعی در حوزه ی مشاوره، آموزش های عمومی، تخصصی و... دارد كه امیدواریم دانشجویان و علاقمندان از این قابلیت ها و توانمندی ها به نحو بهینه استفاده كنند.1397/08/26
18:32:30
5.0 / 5
4935
تگهای خبر: بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی