مسیرساز

كاهش نرخ بیكاری در تركیه

كاهش نرخ بیكاری در تركیه

مسیرساز: نرخ بیكاری تا آخر ماه مارس در تركیه با ۱.۶ درصد كاهش به ۱۰.۱ درصد رسید.


به گزارش مسیرساز به نقل از آناتولی، دفتر آمار تركیه اعلام نمود شمار افراد بیكار ۱۵ سال به بالا در این كشور با ۴۳۲هزار نفر كاهش به نسبت مدت مشابه سال قبل به ۳.۲ میلیون نفر رسیده است. در همین مدت نرخ بیكاری بخش كشاورزی با ۱.۸ درصد كاهش به ۱۱.۹ درصد رسید. همینطور نرخ بیكاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال با ۳.۷ درصد كاهش به ۱۷.۷ درصد رسیده است.
شمار شاغلان ترك در این مدت با یك میلیون افزایش به حدود ۱۰.۳ میلیون نفر رسیده است تا بدین ترتیب نرخ اشتغال در این كشور با یك درصد افزایش به ۴۷.۱ درصد برسد. از این تعداد، ۱۷.۷ درصد در بخش كشاورزی، ۱۹.۷ درصد در بخش صنعت، ۷.۳ درصد در بخش ساخت و ساز و ۵۵.۳ درصد در بخش خدمات مشغول به كار بوده اند.
طبق آمارهای رسمی، نرخ مشاركت در بازار كار این كشور ۵۲.۴ درصد بوده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰.۲ درصد افزایش یافته است و شمار افراد حاضر در بازار كار با ۵۷۸هزار نفر افزایش به ۳۱.۷ مییلون نفر رسیده است.
نرخ مشاركت مردان با ۰.۱ درصد كاهش به ۷۱.۸ درصد رسیده است اما نرخ مشاركت زنان با ۰.۵ درصد افزایش به ۳۳.۴ درصد رسیده است. همینطور شمار افرادی كه بدون بیمه تامین اجتماعی و قرارداد كار مشغول به كارند با ۰.۷ درصد كاهش به ۳۲.۴ درصد رسیده است.1397/03/29
15:37:51
5.0 / 5
4703
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی