مسیرساز
وزیر كار فنلاند در دیدار با ربیعی:

فنلاند كماكان متعهد به برجام است

فنلاند كماكان متعهد به برجام است

مسیرساز: وزیر كار فنلاند با اشاره به اینكه سیاست اروپا ارتقای روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه هاست و حدود ۷۰ تا ۸۰ شركت فنلاندی هم اكنون در ایران فعال می باشند، تصریح كرد: فنلاند به همراه اتحادیه كماكان متعهد به برجام هستند و از شما هم دعوت می نماییم در برجام باقی بمانید.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در حاشیه اجلاس ۱۰۷ بین المللی كار در ژنو با جری تاپانی لیندستروم، وزیر كار فنلاند دیدار و گفت وگو كرد.
علی ربیعی اظهار داشت: خوشبختانه روابط خوبی میان دو كشور وجود دارد؛ با سفر رییس جمهور فنلاند در سال ۹۶ و دیدار رییس مجلس از فنلاند، امیدوارم تلاش نماییم توافقات اجرایی شود.
وی با اشاره به زمینه های همكاری میان دو وزارتخانه بویژه در زمینه اشتغال، انتقال تجربیات در حوزه اشتغال و صندوق های بازنشستگی اضافه كرد: هم اكنون حدود ۵۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند. باید تلاش نماییم كه فرصت های برابر اجتماعی را برای تحقق عدالت اجتماعی بوجود آوریم.
وزیر تعاون در دیدار با وزیر كار فنلاند با اشاره به اینكه در زمینه اشتغال خرد و كارگاه های كوچك و متوسط كه مورد نظر ماست، دولت دو برنامه تا سال ۱۴۰۰ را پیش رو دارد اظهار داشت: رفع فقر مطلق و كاهش بیكاری هم زمینه هایی هستند كه آمادگی داریم تا به تبادل تجربیات بپردازیم. همینطور در زمینه فنی و حرفه ای هم می توانیم تبادل مربی داشته باشیم.
جری تاپانی لیندستروم، وزیر كار فنلاند هم با خرسندی از این دیدار اظهار داشت: این وزارتخانه در زمینه سیاست های بازار كار و اشتغال فعالیت می كند. در همین زمینه و هم در مورد ارتقای اشتغال جوانان هم می توانیم با شما همكاری داشته باشیم.
وی خاطر نشان كر د: با عنایت به اینكه نرخ بیكاری جوانان در این كشور بالاست و رقمی حدود ۲۰/۱ درصد است، در صورتی كه نرخ بیكاری در این كشور حدود ۹ درصد است، برنامه ای موسوم به Neit را برای افراد بیكار اجرا می كند كه آنان از جامعه حذف نشوند.
او مبارزه با بیكاری جوانان را برای ورود آنان به بازار كار از اولویت های این وزارتخانه اعلام نمود.
وزیر كار فنلاند چالش دیگر این كشور را كمبود نیروی كار ماهر عنوان نمود كه توازن بازار كار را بر هم می زند. او همینطور عدم انسجام مهاجرانی كه در بازار كار فنلاند وجود دارند را از دیگر چالش های بازار كار كار این كشور عنوان نمود و اظهار داشت: در همین زمینه برنامه ریزی برای حضور مهاجران در بازار كار از موضوعاتی است كه آن را پیگیری می نماییم.
در ادامه ربیعی هم خاطرنشان كرد: اشتراكات زیادی داریم. ما هم Neit را به بیكاران شیك تعبیر می نماییم كه تا حدودی به تحولات نسلی برمی گردد.
وی مشكل آینده نیروی كار را تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی دانست كه كار متناسب پیدا نمی كنند.
ربیعی همینطور از حمایت فنلاند در مبحث برجام قدردانی كرد و اضافه كرد: سیاست دیگر ما آموزش های لازم به نیروهای جوان تحصیل كرده به خصوص نیروی كار متخصص و ماهر در زمینه پتروشیمی، گاز، نفت و... برای عرضه به بازار كار جهانی با ضمانت خود ماست.
او اظهار داشت: ترامپ فكر می كرد از برجام خارج شود، ما هم خارج می شویم ولی ما ماندیم و فكر می كنم می گردد به تنهایی با اروپا كار كرد.
وزیر كار فنلاند اظهار داشت: ما دو كشور متفاوت هستیم ولی مشكلات مشابه داریم؛ ما در فنلاند به مبحث یادگیری مادام العمر برای توسعه بازار كار تاكید داری.
وی در خاتمه آمادگی خویش را برای توسعه روابط میان دو وزارتخانه اعلام نمود.1397/03/17
21:25:44
5.0 / 5
4504
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی