مسیرساز
وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد:

ضرورت توجه به ایمنی و عملکرد مطلوب ساختمان در خدمات مهندسی

ضرورت توجه به ایمنی و عملکرد مطلوب ساختمان در خدمات مهندسی

به گزارش مسیرساز، وزیر راه و شهرسازی در پیامی به بیست و هفتمین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: ضروری است هدف گیری در خدمات مهندسی تأمین کننده ایمنی و عملکرد مطلوب ساختمان ها باشد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، مهرداد بذرپاش- وزیر راه و شهرسازی- پیامی به بیست و هفتمین اجلاس هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان ارسال کرد.

وی در این پیام آورده است: با سلام و درود به روان پاک و پرفتوح حضرت امام خمینی(ره) و آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری(مد) و علو درجات برای مهندسان شهید و پیشکسوتان مهندسی و آرزوی توفیق برای تک تک مهندسان و دست اندرکاران صنعت ساختمان در همه حوزه های تخصصی.

برگزاری پنجمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان را در دوره نهم توفیقی برای جامعه مهندسی کشور می دانیم و امید آن می رود که با مشارکت همه جانبه و متناظر با اهداف مندرج در قانون نظام مهندسی در آینده ای نه چندان دور شاهد ارتقاء کیفیت و اقتصاد بهینه فرآیند ساخت وساز باشیم.

بذرپاش در ادامه آورده است: در این فرصت پیش آمده، ضروری است به نکاتی چند و در رابطه با فعالیتهای متعدد سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان اشاره شود.

وی اضافه کرد: حدود سه دهه از تجربه اندوزی سازمان می گذرد که ضروری است نسبت به بازبینی و احتمالا تغییر در کلیات یا برخی جزئیات ساختار نظام مهندسی بعنوان یک گام استراتژیک اقدام دقیق و موشکافانه به عمل آورده شود.

وزیر راه و شهرسازی همینطور اظهار داشت: در عصری که شکوفایی های علمی و فنی به سرعت درحال گسترش است، ضروری است سازمان نظام مهندسی خویش را برای هماهنگ ساختن با تحولات روزآمد بیشتر از پیش آماده سازد و زمینه های آگاهی بخشی به این قبیل نگاههای نوین را فراهم آورده شود.

بذرپاش تصریح کرد: ضروری است هدف گیری در خدمات مهندسی تأمین کننده ایمنی و عملکرد مطلوب ساختمان ها باشد.

وی اضافه کرد: در کشور حادثه خیز ایران ضروری است به آثار و تبعات مقدم و مؤخر حوادث طبیعی و از آن جمله زلزله به صورت مستمر توجه و در همه زمینه های مرتبط گامهای نوآورانه و موثری برداشته شود.

وزیر راه و شهرسازی آورده است: همکاری در تولیدات استاندارد برای همه زمینه ها و صنایع خرد و کلان در ارتباط با فرآیند ساخت وساز و در همه رشته های تخصصی هفت گانه امری اجتناب ناپذیر است که شایسته است مهندسان جوان به این عرصه ورود کنند.

وی ادامه داد: یکی از موارد مهم و تضمین کننده پیشرفت واقعی توجه به حوزه اخلاق مهندسی است که زمینه ساز ریشه کن ساختن هرگونه فساد و رانت خواری خواهد بود. معماری ایرانی چه پیش از اسلام و چه پس از اسلام یکی از مبانی افتخارات ملی است که باید ضمن حفظ ریشه های کهن آن نسبت به نوآوری و طرح های بهینه اقدام مستمری به عمل آورده شود تا بتوان گفت معماری و شهرسازی زمین گرا به مثابه شالوده زوال یا کاهش صدمه های بوم زیست خواهد شد.

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، به قول بذرپاش، باید مهندسان به نحوی امور مهندسی را عملیاتی کنند که سطوح تاب آوری در همه عرصه های مهندسی ارتقا یابد.

وزیر راه و شهرسازی در انتها ضمن تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران سازمان و شورای مرکزی و سازمان استان ها، اضافه کرد: امید است همگان دست در دست هم برای آبادانی پایدار کشور موفق و موید به تاییدات الهی باشید.

منبع:

1403/04/16
12:09:22
5.0 / 5
57
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی