مسیرساز
معاون مسكن اداره كل راه و شهرسازی استان تشریح كرد:

آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان

آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان

به گزارش مسیرساز، خوزستان معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: به 98 درصد از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان اختصاص پروژه انجام و پروسه عملیات اجرائی نیز شروع شده است.پیمان رحمتی در تور رسانه ای اداره کل راه و شهرسازی خوزستان که امروز، ۲۸ فروردین ماه بمنظور بازدید اصحاب رسانه از طرح نهضت ملی مسکن خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: در طرح نهضت ملی مسکن خوزستان حدود ۲۴۶ هزار و ۴۸۷ نفر در سامانه ثبت نام اولیه انجام دادند که از این تعداد ۱۷۷ هزار و ۴۹۱ نفر دارای شرایط اولیه بودند.

وی اضافه کرد: ۴۳ هزار و ۹۱۱ نفر از ثبت نام کنندگان از ۵۹ شهر خوزستان تایید نهایی شدند اما از مجموع متقاضیان شهرها فقط ۱۱ هزار و ۲۳۷ نفر واریز انجام دادند. دراین زمینه تا حالا به ۱۱ هزار و ۱۲۷ نفر یعنی ۹۸ درصد متقاضیان اختصاص پروژه انجام و پروسه عملیات اجرائی نیز شروع شده است.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی خوزستان درباب زمینهای تامین شده برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خوزستان اشاره کرد: برای ۲۶ هزار و ۳۷۳ واحد زمین مورد نیاز شهری تامین شده است که با احتساب زمینهای در شرف تامین، تعداد واحدها به ۹۲ هزار و ۹۳۷ واحد می رسد.

رحمتی با اشاره به پرداخت تسهیلات حوزه مسکن اظهار داشت: برای ۳ هزار و ۹۰۷ واحد تسهیلات خودمالکی، برای یک هزار و ۵۴۷ واحد تسهیلات مسکن روستایی و برای ۳۹۹ واحد نیز تسهیلات بازآفرینی شهری پرداخت شده است.

چالش های اجرای طرح های مسکن در خوزستان

وی عنوان کرد: در بحث بازآفرینی شهری، بازسازی ۴ هزار و ۹۱۵ واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان انجام شده و همین طور یک هزار و ۷۸۷ واحد نیز در زمینه بازآفرینی درحال ساخت است که با احتساب زمینهای اختصاص شده به نیروهای مسلح و ایثارگران برای ساخت مسکن، مجموع پروژه های استان به ۲۹ هزار و ۴۵۵ واحد می رسد.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مهر در استان اظهار داشت: مجموع پروژه های مسکن مهر در استان خوزستان حدود ۱۰۵ هزار واحد بوده است که ۷۷ هزار و ۳۴۵ واحد در شهر انجام شده و از این تعداد نیز ۶۰ هزار و ۳۲۶ واحد به متقاضیان تحویل داده شده و ۱۷ هزار و ۱۹ واحد نیز باقی مانده است.

رحمتی افزود: از شروع سال ۱۴۰۰ تاکنون، ۳ هزار و ۱۰۴ میلیاردریال در بحث آماده سازی مسکن های مهر هزینه شده که به همین دلیل پیشرفت پروژه ها از ۳۰ درصد به ۷۸ درصد رسیده است. در صورت اختصاص اعتبار درخواست شده به مبلغ ۶هزار و ۵۰۰ میلیاردریال، عملیات اجرائی ۹۰ درصد معابر مسکن مهر در نیمه دوم سال جاری به پایان می رسد.

وی با اعلان اینکه با اهمیت ترین چالش در بحث اجرای طرح های مسکن عدم آورده متقاضیان یا دیر پرداخت کردن هزینه ها است، اظهار داشت: زیرساخت های آب، فاضلاب و برق یکی دیگر از چالش هایی است که با آن مواجه هستیم برای اینکه در وزارت نیرو برای این مساله اعتباراتی در نظر گرفته نشده است اما درحال پیگیری هستیم تا بتوانیم این مشکلات را نیز حل نماییم.

پروژه نهضت ملی اکباتان اهواز ۳۷ درصد پیشرفت دارد

رحمتی در آخر درباب پروژه اکباتان اهواز در طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد: تا سه چهار ماه آتی ساخت بخش زیادی از مسکن ها در طرح نهضت ملی مسکن پروژه اکباتان اهواز به پایان می رسد.

وی اظهار داشت: پروژه نهضت ملی مسکن اکباتان (بنیاد مسکن) یکی از پروژه های ساخت مسکن خوزستان در منطقه اکباتان اهواز است که ۵۳۵ واحد مسکن درحال ساخت دارد. تا حالا ۳۷درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا آخر سال جاری، عملیات ساخت ۲۰۰ واحد به پایان می رسد.

منبع:

1402/01/29
11:05:19
5.0 / 5
306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی