مسیرساز

بنیاد مستضعفان در ۴ سال قبل چقدر مالیات داده است؟

بنیاد مستضعفان در ۴ سال قبل چقدر مالیات داده است؟

به گزارش مسیرساز، معاون برنامه ریزی و امور مجامع بنیاد مستضعفان جزئیات مالیات این بنیاد طی ۴ سال منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ را شرح داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، مجید باجلان در تشریح جزئیات درآمدها و مالیات پرداختی بنیاد مستضعفان اظهار نمود: بنیاد مستضعفان متشکل از مجموعه شرکت هایی است که همچون سایر شرکتهای فعال در حوزه اقتصادی، جزو مؤدیان مالیاتی محسوب می شوند و هر ساله بر مبنای قانون، انواع مالیات های تصریح شده در قانون را پرداخت می کنند و حساسیت بنیاد مستضعفان نسبت به پرداخت مالیات شرکتهای زیرمجموعه، بگونه ای است که این بنیاد جزو خوش حساب ترین مؤدیان مالیاتی بوده و بارها وزرای اقتصاد و روسای سازمان امور مالیاتی کشور، بر این خوش حسابی مالیاتی بنیاد مستضعفان، تاکید کرده اند.
معاون برنامه ریزی و امور مجامع بنیاد مستضعفان افزود: بر مبنای صورت های مالی بنیاد مستضعفان، این بنیاد طی ۴ سال منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰، مجموعا در حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بعنوان مالیات عملکرد، مالیات و عوارض ارزش افزوده، مالیات تکلیفی و... پرداخت کرده است.
وی افزود: بر همین اساس، مالیات بنیاد مستضعفان در سالهای ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ به ترتیب در حدود ۷۰۰ میلیارد، یکهزار میلیارد، یکهزار و ۸۰۰ میلیارد و یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.
برپایه گزارش بنیاد مستضعفان، باجلان در تشریح چرایی کاهش میزان مالیات سال ۱۴۰۰ به نسبت سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: علیرغم افزایش درآمدها و عملکرد بنیاد مستضعفان طی سال ۱۴۰۰، مالیات این سال نسبت به سال پیش از آن حدود ۶۰۰ میلیارد تومان کاهش داشت که دلیل این کاهش، تقویت بخش فروش صادراتی در این سال بوده که بر مبنای قانون رفع موانع تولید و نظام ارتقای مالی کشور، بخشی از این درآمد، از معافیت مالیاتی برخوردار شده است.
معاون برنامه ریزی و امور مجامع بنیاد مستضعفان در انتها تصریح کرد: بنیاد مستضعفان تلاش داشته تا فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی خویش را در بستری شفاف عرضه کند و با عنایت به پشتوانه انقلابی این نهاد، بگونه ای عمل کرده تا جزو بهترین مؤدیان مالیاتی و نمونه ای برای سایر فعالان اقتصادی باشد.
منبع:

1401/10/12
17:53:26
5.0 / 5
355
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی