مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد:

چهارخطه شدن ۷۰ درصد محور اهواز - شیراز

چهارخطه شدن ۷۰ درصد محور اهواز - شیراز

خوزستان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: حدود 70 درصد از مسیر اهواز تا شیراز چهارخطه شده است و باقی مانده آن نیز با روند بسیار خوبی در حال انجام می باشد.خیرالله خادمی در حاشیه بازدید از پروژه های راهسازی خوزستان که امروز، ۲ تیرماه انجام شد، اظهار نمود: پروژه های تقاطع غیر همسطح در کنارگذرهای شمال شرق اهواز باقی مانده اند و امروز از این پروژه های بازدید کردیم. تقاطعی که با جاده عنافچه وجود دارد یکی از تقاطع های مهمی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: تصمیماتی برای اجرای این طرح ها بواسطه تلاقی هایی که با لوله های نفت و آب وجود داشت گرفته شد تا بتوانیم با هماهنگی های انجام شده شاهد اجرای این طرح ها باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: طرح کمربندی غرب اهواز باید در قالب رینگ کمربندی دور تا دور اهواز اجرائی شود و بسیار حائز اهمیت می باشد. همین طور کنارگذر شمال شرق اهواز راه اندازی شده و فقط تقاطع های آن باقی مانده که اجرائی خواهند شد.

خادمی افزود: برای غرب اهواز نیز که حدود ۱۵ کیلومتر ترافیک سنگین از داخل شهر عبور می کند، باید کمربندی غرب تکمیل و ساخته شود و کنارگذر غرب اهواز باید از تلاقی جاده شمال شرق به سمت غرب ساخته شود.

وی اضافه کرد: قطعه شمالی این طرح به طول ۱۲ کیلومتر راه اندازی شده است و قطعه جنوبی آن به طول ۱۲ کیلومتر که عملا جاده حمیدیه را به جاده خرمشهر متصل می کند درحال ساخت است و پیشرفت فیزیکی آن حدود ۵۰ درصد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با تکمیل کمربندی غرب اهواز کل ترافیک برون شهری که از داخل اهواز عبور می کند دیگر وارد شهر نخواهد شد و تلاقی میان ترافیک درون شهری و برون شهری به وجود نخواهد آمد.

خادمی عنوان کرد: پروژه چهار خطه اهواز-اصفهان در برنامه است که در محدوده خوزستان بخش عمده این چهارخطه تا شهرستان ایذه به پایان رسیده است. حدود ۱۸ کیلومتر از این جاده باقی مانده که با سرعت بسیار خوبی در حال اجراست تا مسیر اهواز به ایذه بصورت چهارخطه تمام شود.

وی افزود: برای بخش باقی مانده این مسیر از ایذه به سمت لردگان حدود ۲هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است تا بتوانیم این مسیر را اجرائی نماییم. قسمتی از این طرح با قرارگاه خاتم و قسمتی از آن توسط پیمانکاران بخش خصوصی اجرا می گردد.

خادمی با اشاره به پروژه چهارخطه اهواز - شیراز اظهار داشت: این طرح با روند خوبی در راه رامهرمز به بهبهان در حال انجام می باشد. همین طور مسیر بهبهان به سمت خیر آباد که در آخر خوزستان قرار دارد نیز به خوبی کار در حال انجام می باشد. در محدوده استان کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس نیز کار چهارخطه کردن به خوبی در حال انجام می باشد.

وی اضافه کرد: حدود ۷۰ درصد از مسیر اهواز تا شیراز چهارخطه شده است و کار باقی مانده آن نیز با روند بسیار خوبی در حال انجام می باشد.
1401/04/03
17:32:17
5.0 / 5
169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی