مسیرساز
مشاور وزیر كشور:

وجود 22 نقطه حاشیه نشین در ساوه یک تهدید است

وجود 22 نقطه حاشیه نشین در ساوه یک تهدید است

به گزارش مسیرساز مرکزی مشاور وزیر کشور در امور زمین و مسکن با اشاره به اینکه یکی از پایه های اصلی تولید مسکن بافت های فرسوده است، اظهار داشت: اگر شهردار بخواهد مانع ایجاد و تولید مسکن در بافت های فرسوده شود، استاندار و فرماندار اجازه قانونی عزل وی را دارند.


علیرضا انصاری روز دوشنبه ۲۷ دی در شورای مسکن استان مرکزی اظهار نمود: جلسه امروز یک جلسه راهبردی و استراتژیک است چونکه در مورد مسکن بحث و بررسی می شود، همانگونه که مقام معظم رهبری هم فرمودند، مسکن کلید توسعه کشور است به این مفهوم که با مسکن میتوان عدالت را اجرا و فساد و فاصله طبقاتی را از بین برد.
وی اضافه کرد: بیشتر از ۳۰۰ صنعت و هزار شغل در کشور به مسکن متصل است و با مسکن میتوان اشتغال بوجود آورده و بیکاری را نابود کرد. از راه مسکن میتوان ستاد امنیت را تعطیل و هر ۶ ماه یکبار آنرا برگزار کرد و حاشیه نشینی و مبحث ناهنجاری های اجتماعی را در کشور از بین برد.
انصاری افزود: امام راحل تأمین مسکن را سال ۵۸ به تمام مستمندان قول داد، ۴۲ سال می گذرد و همه ما باید پاسخگو باشیم که چرا مستمندی باید فاقد مسکن باشد در صورتیکه در این کشور دنیایی از ثروت وجود دارد و ۸ هزار واحد جدید مسکن در اراک نمونه این ثروت هاست. اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان مرکزی با اجرای هشت هزار و ۱۰۰ واحد مسکن در اراک اقدام ارزشمندی است که باید پیوست های فرهنگی و آموزشی از قبیل مسجد، سالن های آمفی تئاتر، پارک و مدرسه به خوبی در آن دیده شود.
وی با یان این که استان مرکزی یکی از ثروتمندترین و صنعتی ترین و مذهبی ترین استانهای کشور و اوقاف در استان مرکزی داراترین و ثروتمندترین سازمان است، اضافه کرد: استاندار مرکزی ۱۰۰ چشم انداز استان را ترسیم کرده یا می کند و با تاکید بر همدلی مسئولین استان، باید تا سال ۱۴۰۴ این استان پایلوت توسعه، فقرزدایی و عدالت گستری و یک استان امن باشد.
مشاور وزیر کشور در امور زمین و مسکن افزود: با تأمین مسکن میتوان پرچمدار مبارزه با فساد بود بنابراین تقاضا داریم هر سازمانی چشم انداز قابل تحقق علمی و مطلوب و قابل اجرا تا ۱۴۱۰ را تنظیم و در ۴ سال نخست با مدیریت استاندار مرکزی آنرا پایه گذاری کند. شرط همراهی با افراد، حرکت در راه نظام و ولایت است و اگر کسی از مسیر نظام و ولایت و قانون بیرون برود با وی خداحافظی خواهیم کرد.
انصاری با اشاره به اینکه یکی از پایه های اصلی تولید مسکن، بافت های فرسوده است اظهار داشت: اگر یک شهردار بخواهد مانع ایجاد و تولید مسکن در بافت های فرسوده شود استاندار و فرماندار اجازه قانونی عزل وی را دارند. از شهرداران در سطح استان تقاضا داریم هیچ مانعی برای توسه مسکن ایجاد نکنند بلکه بگونه ای عمل کنند که مردم ترغیب به بازسازی و نوسازی منازل خود شوند.
وی افزود: ۸ سال به مردم گفتیم تدبیر و امید اما تدبیر را از نخبگان و امید از مردم گرفته شد، برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی دانشگاه های مطرح کشور، در آمریکا زندگی می کنند چونکه در آمریکا به آنها بورس داده شده و در یک شرکت مشغول به کار شده اند. حتی تکنسین های زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی، صافکار، کابینت ساز و... هم مهاجرت می کنند چونکه در بعضی کشورها از آنها حمایت های بیشتری می شود و حداقل ماهانه سه هزار دلار حقوق دریافت می کنند و این نتیجه عملکرد هشت سال قبل است که با شعار تدبیر و امید، امید را از جامعه و تدبیر را در تصمیم گیری از دست دادیم.
وی اضافه کرد: توانایی های جمهوری اسلامی ایران ۱۰ برابر جمعیت کشور است؛ در مساحتی مثل ایران در چین، ۵۷۰ میلیون نفر زندگی می کنند ازاین رو ما آنچنان که باید نتوانسته ایم از ظرفیت ها و توانایی های کشورمان استفاده نماییم و برای رسیدن به توسعه پایدار باید این فرایند اصلاح گردد.
مشاور وزیر کشور در امور زمین و مسکن با اشاره به اینکه مهاجرپذیر بودن استان مرکزی فرصت است، نه تهدید، اظهار داشت: وجود ۲۲ نقطه تهدیدآمیز حاشیه نشینی در ساوه یک تهدید است.
انصاری، شهید حاج قاسم سلیمانی را الگوی کامل مدیریت جهادی معرفی نمود و اضافه کرد: هر یک از نهادهای اجرایی استان مرکزی باید تا سال ۱۴۱۰ چشم ‍اندازی حکیمانه برای خود در نظر گرفته و با مدیریت جهادی و کارآمد برای تحقق آن تلاش کنند و در یک مسیر مشخص با همکاری و یکپارچگی در جهت توسعه استان گام بردارند.
وی تصریح کرد: استان مرکزی در سال ۱۴۱۰ باید انرژی هسته ای خصوصی داشته و مرکز توریسم باشد؛ این استان باید شهرک بیمارستانی و شهرک ورزشگاهی داشته باشد.
انصاری بیان نمود: تا سال ۲۰۳۰ اغلب شغل های دنیا تغییر می کند و من ایستاده ام تا شغلی به نام دلالی و املاکی را از ایران بردارم، چرا باید فردی خانه ای را ۵۰ میلیون بفروشد و املاکی آن را بخرد و ۴۰۰ میلیون بفروشد؟ دلالی بعنوان یک شغل ضایع و مکروه نباید هر روز افزایش پیدا کند.
منبع:

1400/10/27
23:13:00
5.0 / 5
313
تگهای خبر: بازسازی , تولید , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی