مسیرساز

تغییرات مهم در پروتکلهای کرونائی سفر

تغییرات مهم در پروتکلهای کرونائی سفر

مسیرساز: بر طبق آخرین پروتکلهای ابلاغ گردیده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا پروتکلهای بهداشتی برای همه بخش های اقتصادی کشور همچون حوزه حمل و نقل باتوجه به توسعه واکسیناسیون تغییر کرده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بر طبق مکاتبات صورت گرفته وزارت بهداشت با دیگر دستگاه های اجرائی باتوجه به توسعه واکسیناسیون عمومی و اجرای طرح مدیریت هوشمند کرونا تعدادی از پروتکلهای بهداشتی در زمینه ها و بخش های مختلف اقتصادی همچون حمل و نقل تغییر کرده است که شامل حمل و نقل درون شهری و برون شهری و در بخش های حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی است.

بر طبق این پروتکلهای ابلاغ گردیده محدودیت ظرفیت حمل مسافر توسط قطار، اتوبوس و هواپیما باتوجه به وضعیت پوشش واکسیناسیون عمومی و بر طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا در نظر گرفته خواهد شد که در تبصره ۱ مصوبه اخیر آمده است که پذیرش مسافر در سفرهای برون شهری (شناورها، اتوبوس ها و قطار) حداکثر ۸۰ درصد ظرفیت خواهد بود تا آن زمان که پوشش واکسیناسیون عمومی به بالای ۸۰ درصد برسد و در آن زمان ظرفیت پذیرش در این بخش ها به ۱۰۰ درصد خواهد رسید اما در هواپیما پذیرش مسافر ۱۰۰ درصد است. البته کوپه های قطار برای خانواده ها شامل محدودیت مذکور نیست.

در بخش های دیگر پروتکل ابلاغ گردیده رعایت فاصله گذاری بین افراد در پایانه های مسافری و دیگر حوزه های در رابطه با حمل و نقل و رعایت پروتکلهای بهداشتی مانند ماسک و غیره اشاره شده است همین طور مسافران و گردشگران در ناوگان حمل و نقل برون شهری باید شرایط و پروتکل ها را رعایت نمایند که در بخش های مختلف متفاوت می باشد.

بعنوان مثال مسافران در پروازهای داخلی باید نتیجه تست PCR منفی حداکثر ۷۲ ساعته یا کارت واکسن داشته باشند اما در پروازهای خارجی ضمن ارائه تست PCR منفی حداکثر ۹۶ ساعته داشتن کارت واکسن هم لازم است.

در سفرهای زمینی و دریایی داخلی نیز پروتکل ها مانند پروازهای داخلی و در سفرهای دریایی خارجی پروتکل ها مانند پروازهای خارجی در نظر خواهد شد.

در این پروتکل جدید ابلاغی به بخش های دیگر مانند غربالگری، مراقبت و بازتوانی، اقدامات کنترلی سلامت محیط و کار و رعایت پروتکلهای بهداشتی مانند ضدعفونی و گندزدایی اماکن اشاره شده که بخش حمل و نقل هم در آن مورد تایید شده است.

این پروتکل ها از شروع آذرماه امسال قابل اجرا بوده و در همه بخش های مختلف همچون حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی در قالب طرح مدیریت هوشمند کرونا به اجرا در خواهد آمد.
منبع:

1400/08/11
08:22:46
5.0 / 5
425
تگهای خبر: حمل و نقل , دستگاه , سفر , قطار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی