مسیرساز

سفرهایی که نگرانی های کرونایی را بیشتر کرد

سفرهایی که نگرانی های کرونایی را بیشتر کرد

به گزارش مسیرساز درپی افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور طی هفته ها و ماه گذشته سفرهای داخلی و خارجی رشد قابل ملاحظه ای داشته و همین مسئله سبب شده تا به قول کارشناسان کرونا در بعضی شهرها بخصوص مناطق مرزی شدت بگیرد و مردم باید در این ایام و تا ایمنی بالاتر، بیشتر رعایت نمایند.به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، درپی افزایش سرعت واکسیناسیون در هفته ها و ماه گذشته، ایران از وضعیت قرمز و نگران کننده کرونایی خارج شد اما در کنار آن اتفاق دیگری هم رخ داد و آن این که سفرهای داخلی برون شهری و سفرهای خارجی هم شدت یافت و رکوردهای عجیب و غریبی در این حوزه به ثبت رسید.

به گونه ای که در همین هفته های گذشته آمار تردد بیشتر از دو میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو در محورهای مواصلاتی کشور به ثبت رسید و مسافرت های خارجی هم افزایش قابل ملاحظه ای داشت اما کارشناسان حوزه بهداشت و درمان نگران این مساله هستند و در شرایطی که بر مبنای آنچه در ستاد ملی مقابله با کرونا درباره ترددهای بین استانی و سفرهای برون شهری بر مبنای طرح کنترل هوشمند کرونا درحال تصمیم گیری و اجراست، کارشناسان نگران شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور می باشند.

دکتر پیام طبرسی - عضو کمیته ی علمی کشوری کرونا- با تکیه بر ضرورت بررسی وضعیت شهرهای قرمز کرونایی در کشور، اظهار داشت: هر چند در کل آمارهای کرونا در کشور رو به کاهش است اما هنوز احتمال بروز موج ششم وجود دارد.

وی اضافه کرد: یکی از الزامات بهداشتی مسافرت نکردن است. متاسفانه در این حوزه موفق نبودیم. افرادی که به خارج از کشور می روند. در این زمان تعداد زیادی افراد برای مراسم اربعین رفتند، تعداد زیادی از افراد به ترکیه رفتند و...، وقتی این افراد بازمی گردند، هنوز غربالگری مناسبی نداشتیم. بر این اساس احتمال ورود بیماری از مرزها را جدی می کند. این که بیماری در نیمه های شرقی و غربی و لب مرزها مقداری بالا رفته، امکان دارد علتش همین باشد. مهم ترین اقدام هم این است که نظام تست گیری را قوی کرده و افزایش واکسیناسیون داشته باشیم. تا زمانیکه واکسیناسیون به بالای ۸۰ درصد نرسیده، صحبت از بازگشایی بدون محدودیت می تواند بسیار خطرناک باشد.

عضو کمیته ی علمی کشوری کرونا اظهار داشت: هنوز اتفاق خاصی در زمینه پیشگیری نیفتاده که مثلاً ظرفیت هواپیماها ۱۰۰ درصد شود یا مسافرت ها و ویژه مسافرت های خارجی باز شود. حالا خیلی از مردم مسافرت خارجی را آغاز کردند که خطرناک می باشد. مثلاً جایی مانند ترکیه در اوج بیماری است و اغلب مسافرانی که می روند و برمی گردند، بیمار می شوند و بیماری را آورده و انتقال می دهند. حال نمیدانیم که در آنجا جهش جدیدی هست یا خیر و طول می کشد که جهش را شناسایی نماییم. ازاین رو اینها مواردی است که تا زمانیکه به واکسیناسیون ۸۵ درصدی نرسیدیم باید رعایت نماییم.

حالا با عنایت به این وضعیت باید دید چه اتفاقی برای سفرهای برون شهری می افتد و آیا پروتکل ها برای کنترل هوشمند کرونا تغییر خواهد نمود یا آنکه محدودیت های کرونایی برای سفرهای خارجی و داخلی کاهش پیدا خواهد نمود.
1400/08/06
12:22:32
5.0 / 5
239
تگهای خبر: تردد , سفر , مرز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی