مسیرساز
معاون سازمان راهداری اعلام كرد

برنامه ریزی برای بازگشت زائرین با ۲۵۰۰ اتوبوس

برنامه ریزی برای بازگشت زائرین با ۲۵۰۰ اتوبوس

به گزارش مسیرساز معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: برای بازگشت زمینی زائرین مراسم اربعین سال جاری از مرز مهران برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است و ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس را پیشبینی کرده ایم اما اگر دیگر مرزها مانند شلمچه و چذابه از جانب دولت عراق و ایران برای بازگشت زائرین باز شود، آمادگی کامل داریم.بابک طالبی در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت بازگشت زمینی زائرین از مرز مهران و برنامه ریزی های انجام شده برای زائرین، اظهار نمود: همانطور که از جانب ستاد مرکزی اربعین اعلام شده بود، مرزهای زمینی صرفاً برای برگشت مهیا هستند و در همین راستا برای جابه جایی زائرین حدود ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس از همه کشور فراخوان شده است و آمادگی برای خدمت رسانی به آنها را داریم.

وی اضافه کرد: امروز خبرهایی منتشر گردید در خصوص این که امکان باز شدن مرزهای شلمچه و چذابه برای بازگشت زائرین وجود دارد. اگر این اجازه از جانب دولت عراق و ایران صادر شود آمادگی کامل برای مرز شلمچه و چذابه خواهیم داشت و این انعطاف برای انجام هماهنگی های لازم و جابه جایی زائرین وجود دارد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: هم اکنون مرز مهران کاملا آماده بازگشت زائرین بوده مدیرکل دفتر مسافری در این محل مستقر شده است که البته براساس اعلام دولت عراق برای برگزاری مراسم اربعین، پیشبینی می نماییم از پس از ظهر همین روز زائرین به تدریج و با آهنگی مشخص به کشور برگردند. البته اگر پیش از آن بازگشایی دیگر مرزهای عراق برای بازگشت زائرین اعلام گردد ان را اطلاع رسانی خواهیم کرد و از زائرین می خواهیم پیش از بازگشت اطلاعات لازم درباره باز بودن یا نبودن دیگر مرزهای دو کشور را کسب کنند.

طالبی در پاسخ به سوال دیگری درباره این که اگر تخلفی مانند گرانفروشی در حوزه حمل و نقل جاده ای به وجود آمد، زائرین باید چه کاری انجام دهند؟ تصریح کرد: همه ناظران سازمان راهداری و مسؤلان به صورت شبانه روزی در ستاد مرکزی و ستادی که در سازمان راهداری تشکیل شده پاسخگو هستند و اگر به صورت موردی تخلفی رخ داد زائرین می توانند از راه سامانه تلفنی ۱۴۱ و سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ با ما تماس بگیرند و از فردا آمادگی برای بازگشت زائرین وجود دارد که البته پیشبینی می نماییم از پس از ظهر روز دوشنبه این اتفاق بیافتد.

منبع:

1400/07/04
19:53:31
5.0 / 5
202
تگهای خبر: حمل و نقل , دستگاه , فروش , مرز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی