مسیرساز
در گفت وگو با مسیرساز اعلام شد

آخرین وضعیت سفرهای خارجی از مرزهای کشور

آخرین وضعیت سفرهای خارجی از مرزهای کشور

به گزارش مسیرساز مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: بر مبنای پروتکلهای بهداشتی کشورهای مختلف به سه دسته ممنوعه، پرخطر و کم خطر دسته بندی شده و برای هر یک از آنها ضوابط و پروتکلهای خاصی در نظر گرفته شده اما تا کنون پروتکل خاصی برای لامبدا اعلام نشده است.جواد هدایتی در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت ترددهای مرزی و پروتکلهای ابلاغ گردیده در این حوزه اظهار نمود: قرنطینه انسانی در تمام مرزهای زمینی کشور استقرار دارند و فضای لازم را برای وزارت بهداشت و هلال احمر فراهم نموده ایم تا در بدو ورود همه مسافران از راه پایانه های مرزی اقدامات لازم برای غربالگری و تست صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در همه مرزهای زمینی مسافران غربالگری شده و همه آنها باید تست PCR کرونا را انجام داده باشند و بیشتر از پنج روز از زمان آن نگذشته باشد. همینطور در این پایانه های مرزی در صورت ضرورت تست رپید یا تست PCR از مسافران گرفته خواهد شد.

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همه پروتکلهای بهداشتی برای مسافران زمینی در پایانه های مرزی به دقت اجرا می شود، افزود: کشورهای همسایه که با ایران مرز زمینی مشترک دارند به سه دسته تقسیم بندی شده اند و بعضی از آنها در ردیف کشورهای ممنوعه قرار گرفته و برخی دیگر جزو کشورهای پرخطر و کم خطر به شمار می روند.

هدایتی با اشاره به اینکه تردد مسافر در کشورهای ممنوعه و پرخطر محدود به گروه های هفت گانه اعلام شده مانند دیپلمات ها، دانشجویان، تجار و غیره است، اظهار داشت: به غیر از ترکمنستان که ترددی از مرزهای ایران با این کشور صورت نمی گیرد، هم اکنون ممنوعیتی برای کشوری در نظر گرفته نشده است. البته تردد برای کشورهایی مانند آذربایجان، ترکیه و عراق تنها محدود به گروه های هفت گانه مذکور است و تردد برای ارمنستان، پاکستان و افغانستان حدودا به صورت نرمال و برای کسانی است که ویزا را از سفارت یا کنسول گری ایران داشته باشند.

وی با تکیه بر این که آمادگی کاملی برای رعایت هر پروتکل بهداشتی ابلاغ گردیده از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا را داریم، اظهار نمود: ستاد ملی مقابله با کرونا همواره درحال رصد وضعیت کشورهای مختلف است اگر نوع ویروس یا گستردگی آنرا خطرناک شناسایی کند و شرایط ویژه ای برای یک یا چند کشور را بر این اساس اعلام نماید آنرا مانند گذشته اجرا خواهیم کرد اما در شرایط کنونی بر مبنای پروتکلهای بهداشتی ابلاغ گردیده عمل می نماییم و نظارت های لازم برای تردد مسافران صورت خواهد گرفت.

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در پاسخ به سوالی درباره این که با عنایت به انتشار ویروس لامبدا و شناسایی شدن آن در ایران، پروتکلی در این حوزه ابلاغ گردیده است؟ اظهار داشت: تا کنون ممنوعیت، محدودیت یا پروتکلی مختص ویروس کرونا از نوع لامبدا به پایانه های مرزی ابلاغ نشده است.

منبع:

1400/06/10
23:58:09
5.0 / 5
219
تگهای خبر: تردد , حمل و نقل , سفر , مرز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی