مسیرساز
در گفت و گو با مسیرساز مطرح شد

اعلام آمادگی کارفرمایان برای واکسیناسیون کارگران

اعلام آمادگی کارفرمایان برای واکسیناسیون کارگران

مسیرساز: یک فعال کارگری می گوید با وجود آنکه کارفرمایان در قبال تزریق واکسن مسئولیتی ندارند ولی بیشتر آنها حاضرند خودشان واکسن کرونا را برای کارگرانشان تامین کنند؛ منتها شرایطی وجود ندارد که مستقیما برای تهیه واکسن اقدام نمایند.ناصر چمنی در گفت وگوبا ایسنا اظهار نمود: خیلی از کارفرمایان حاضرند خودشان واکسن کرونا را برای نیروهای کار خود تامین کنند ولی شرایطی وجود ندارد که مستقیماً ورود کنند و برای پرسنل خود واکسن تهیه کنند.
این فعال حوزه کار افزود: برخی از کارفرمایان با وجود آنکه در قبال تزریق واکسن مسئولیتی ندارند اما اعلام آمادگی کردند که نه فقط برای کارگران خود بلکه برای خانواده هایشان نیز واکسن تزریق شود.
چمنی اشاره کرد: قانون واکسن در تمام دنیا یکی است و تحت اختیار دولت ها است اما متاسفانه اقدام قابل توجهی برای جامعه کارگری در قبال کرونا و تزریق واکسن صورت نگرفته است؛ درحالی که بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را کارگران می سازند.
وی افزود: انتظار داریم در این شرایط جنگ اقتصادی که با تحریم ها روبه رو هستیم، به سربازان خط مقدم جبهه تولید که بی هیچ چشم داشتی در خطوژ تولید مشغول فعالیت هستند بها بدهند و با صدور دستورالعمل یا بخشنامه ای برای تزریق واکسن آنها را دلگرم کنند.
این فعال کارگری افزود: ستاد ملی کرونا برای کارمندان و کارکنان ادارات و دستگاههای دولتی باصدور دستورالعملی امکان دورکاری را فراهم نمود و آنها توانستند از مزایای دورکاری و حضور ۵۰ درصد و یک سوم استفاده کنند ولی کارگران از هیچ امتیازی برخوردار نشدند چون باید سر کار حاضر می شدند و چرخ تولید و صنعت را به گردش در می آوردند.
وی کارگران بخشهای خدماتی را در اولویت تزریق واکسن دانست و اظهار داشت: معتقدم کارگران خدماتی باید در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند چون مستقیماً با شهروندان سر و کار دارند و در دوران کرونا بیشتر گروه مشاغل خدماتی لطمه دیدند و به سبب رعایت دستورالعمل های کرونائی ناچار به تعطیلی شدند.
وی افزود: درست است که در مورد برخی کارگران مشاغل ضروری مثل پاکبان ها کار واکسیناسیون شروع شد ولی مهم پیشرفت کار و داشتن برنامه برای شروع و اختتام واکسیناسیون است و شروع تبلیغات واکسن برای یک گروه از مشاغل مهم نیست.
این فعال حوزه کار در آخر اظهار داشت: امیدواریم در دولت جدید باتوجه به آنکه آقای رئیسی ریاست ستاد ملی مقابله با کرونا را برعهده دارند، صدور دستورالعمل هایی برای جامعه کارگری را شاهد باشیم و کارگران را که در این شرایط سخت اقتصادی تلاش می کنند تا تولید متوقف نشود دستکم در اولویت پنجم واکسیناسیون قرار بدهند.
منبع:

1400/05/22
11:55:32
5.0 / 5
465
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی