مسیرساز

سه راه خانه دار شدن کارگران

سه راه خانه دار شدن کارگران

به گزارش مسیرساز یک مقام مسئول کارگری با بیان راهکارهای خانه دار شدن کارگران اظهار داشت: دولت رئیسی به شرط داشتن یک تیم همراه بازار مسکن را سر و سامان می دهد.هادی ابوی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به برنامه دولت رئیسی برای خانه دار شدن اقشار جامعه بخصوص کارگران اظهار نمود: اینکه از زمین های در اختیار سازمانها، ارگانها و دستگاهها برای تأمین مسکن کارگران استفاده نماییم و وام و تسهیلات کم بهره در اقساط بلند به آنها بدهیم ایده بسیار خوبی است و اگر آقای رئیسی این ایده را محقق کند گام بزرگی در جهت خانه دار شدن کارگران برداشته ایم.

وی اضافه کرد: ما می توانیم تعاونی های مسکن کارگری را فعال نماییم و مثل دهه ۶۰ و ۷۰ زمین های مجانی در اختیارشان بگذاریم و پول زمین را در مراحل بعدی و هنگام تحویل سند از کارگران بگیریم.

ابوی اظهار داشت: اگر کارگر بخواهد فقط پول زمین را بدهد باید کلی زیر بار قرض و بدهی برود در صورتیکه همین حالا مالکانی داریم که حاضرند زمین هایشان را در این طرح مشارکت بدهند و از محل افزایش ارزش افزوده ای که این زمینها برایشان به دنبال دارد، سودشان را دریافت نمایند.

دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در ادامه به سه راهکار تأمین مسکن کارگران اشاره و تصریح کرد: در گام اول دولت باید در تأمین زمین کمک نماید که خوشبختانه زیاد است، دوم اختصاص وام های دراز مدت و کم بهره است که کارگران از عهده پرداخت اقساط وام برآیند و سوم اعمال نظارت بر طرحهای مسکن و ساخت و ساز که باید صورت گیرد.

ابوی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت رئیسی می تواند به ساماندهی بازار مسکن کمک کند؟ اظهار داشت: با شناخت و جدیتی که از ایشان داریم می تواند بازار مسکن را سر و سامان دهد منتها برای انجام این کار لازم است یک تیم همراه داشته باشد که عزم و اراده برای ساماندهی بازار مسکن داشته باشد.

وی در عین حال ضمن اشاره به تاخیر بسیار در ساخت و تحویل مسکن مهر اظهار داشت: کارگران زیادی به امید خانه دار شدن در این طرح ثبت نام کردند ولی با گذشت چند دولت هنوز واحدهای خویش را تحویل نگرفته اند؛ مسکن مهر علنا در چهار سال اول دولت قبل بدون نتیجه متوقف بود و هیچ رغبت و اقدامی را در مورد تکمیل مسکن مهر شاهد نبودیم و در چهار سال دوم به آن پرداخته شد که امیدواریم با عنایت به عزم و اراده ای که در دولت جدید وجود دارد کارگران هرچه سریعتر واحدهایشان را تحویل بگیرند.

دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در انتها آمادگی کامل تعاونی ها و تشکل های کارگری را برای هرگونه کمک به دولت جدید اعلام نمود.

منبع:

1400/05/17
15:51:24
5.0 / 5
293
تگهای خبر: بازار , دستگاه , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی