مسیرساز
سخنگوی سازمان هواپیمایی خبر داد

تعیین تكلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه امروز

تعیین تكلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه امروز

مسیرساز: با وجود لغو و تعلیق چند باره جلسه شورای عالی هواپیمایی کشوری در هفته های گذشته، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از برگزاری این جلسه با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان ایرلاین های داخلی آگاهی داد.محمد حسن ذیبخش در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز چهارشنبه (ششم مرداد ماه) جلسه شواری عالی هواپیمایی کشوری با حضور وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان شرکت های هواپیمایی برگزار و درمورد قیمت بلیت هواپیما تعیین تکلیف خواهد شد.

وی اضافه کرد: مقرر شده تا در جلسه امروز آنالیز قیمت از طرف ایرلاین های داخلی ارائه شود و در این نشست بررسی شود. سپس هزینه های مورد ادعای شرکت های هواپیمایی و درخواست های آنها ارزیابی شود و آنها بتوانند از دلیلهای افزایش قیمتی که داده اند، دفاع کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این پرسش که تکلیف ایرلاین هایی که نرخ پروازهای خودرا بدون هیچ توضیح و مصوبه ای زیاد کردند چه می شود؟ افزود: با آن هایی که نرخ بلیت هواپیما را بالا بردند اساسا برخورد خواهد شد و دستگاه های نظارتی دراین زمینه مصمم هستند. ایرلاین ها همین طور باید مابه التفاوت این قیمت ها را با نرخ مصوب سال گذشته، به مردم بازگردانند.

ذیبخش اظهار داشت: تا کنون دو ایرلاین را به سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان معرفی کردیم و از طرف دیگر شکایات مردمی که از طرق مختلف به دست سازمان هواپیمایی کشوری رسیده نیز بصورت موردی به این سازمان ارسال شده است.

وی اعلام نمود: بتازگی مکاتبه ای با سازمان حمایت داشتیم در خصوص این که این افزایش قیمت غیر قانونی می باشد و آنها می توانند برمبنای ضوابط خود با ایرلاین های خاطی برخورد کنند، سازمان حمایت نیز مسلما پرونده ایرلاین ها را در صورت نیاز به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع خواهد داد.

منبع:

1400/05/06
23:09:17
5.0 / 5
288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی