مسیرساز
معاون وزیر راه و شهرسازی:

كنارگذر ساوه ارتباط ترافیكی شمال به غرب را تسهیل می كند

كنارگذر ساوه ارتباط ترافیكی شمال به غرب را تسهیل می كند

به گزارش مسیرساز مرکزی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: کنار گذر ساوه ارتباط ترافیکی شمال به غرب این شهرستان را تسهیل می کند.خیرالله خادمی پنجشنبه ۲۴ تیرماه در آئین بهره برداری از کنارگذر شمال به غرب شهر ساوه که با دستور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور صورت گرفت، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: بهره برداری از ۳۲۱ کیلومتر مسیر بزرگراهی در ۱۷ استان کشور بصورت متمرکز با دستور رییس جمهور با اعتباری بیش از سه هزار میلیارد تومان در قالب ۲۶ پروژه در کل کشور گامی بلند در جهت توسعه حمل و نقل جاده ای است.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این بزرگراه ها ضریب ایمنی جاده های حمل و نقلی کشور ارتقا یافته و روانی بیشتری در تردد شبکه جاده ای صورت خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به افتتاح کنارگذر غربی شهر ساوه اشاره نمود و اضافه کرد: این کنارگذر بصورت چهارخطی بزرگراهی به طول افزون بر ۲۰ کیلومتر و با صرف اعتباری بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان که ارزش به روز آن قریب به ۵۰۰ میلیارد تومان است با دستور رییس جمهور مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه ملی ارتباط ترافیکی بین ساوه، تهران و قزوین به سمت همدان از این بزرگراه برقرار خواهد شد و امیدواریم بتوانیم فاز دوم این کنارگذر که مقرر است به آزادراه فعلی ساوه سلفچگان متصل شود در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.

خادمی در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص اعلام زمان بهره برداری از فاز دوم کنارگذر غربی ساوه حدفاصل پلیس راه ساوه همدان تا آزادراه ساوه سلفچگان بطول تقریبی هشت کیلومتر اظهار داشت: اصلی ترین مشکل در اجرای فاز دوم این طرح ملی موضوع تملک اراضی و معارضین در این راه است.

وی بیان کرد: ردیف اعتباری ملی مصوب برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده و امروز حدود ۲۱ کیلومتر از این مسیر برای رفاه حال شهروندان به بهره برداری رسیده است و با برطرف شدن موانع پیش رو نظیر تملک اراضی، راه اندازی هفت کیلومتر در فاز دوم حدود دو سال زمان می برد.

مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور درباب راه اندازی باند دوم محور قدیم ساوه به همدان نیز اظهار داشت: باتوجه به راه اندازی آزادراه ساوه همدان برنامه ای برای تبدیل محور قدیم به بزرگراه و یا چهارخطه کردن وجود ندارد اما موضوع ارتقای ایمنی این محور پرتردد و کنترل ترافیک در دستور کار است.

وی بیان کرد: راه اندازی یک محور چهار خطه در مجاورت آزادراه صرفه اقتصادی ندارد اما ساماندهی ترافیکی در محدوده ورودی شهر ساوه به سبب حجم بالای تردد، از اقداماتی است که طراحی و عملیاتی خواهد شد تا تردد ایمن صورت گیرد.

منبع:

1400/04/25
23:58:04
5.0 / 5
359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی