مسیرساز
در گفت و گو با مسیرساز مطرح شد

تولید كننده مالیات می دهد ولی كالای قاچاق نه!

تولید كننده مالیات می دهد ولی كالای قاچاق نه!

به اعتقاد یک فعال حوزه کار، کالای قاچاق در شرایطی بدون پرداخت عوارض و حقوق گمرکی و دولتی وارد کشور می شود که بیشتر تولید کنندگان در داخل با مشکل تأمین مواد اولیه مواجهند و مالیات و عوارض می پردازند.عبداله مختاری در گفتگو با ایسنا واردات قاچاق را در تولید و اشتغال کشور اثرگذار دانست و اظهار داشت: قاچاق کالا جامعه و تولیدکننده را تحت فشار قرار داده است. وقتی کالای قاچاق وارد کشور می شود تولیدات داخلی گرفتار مشکل می شود و اشتغال نیروی کار و تولید محصول کارفرما تحت تأثیر قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: کالای قاچاق بدون پرداخت عوارض گمرکی و دولتی وارد کشور می شود در حالیکه بیشتر تولیدکنندگان با مشکل تأمین مواد اولیه روبه رو هستند و پول آب و برق می دهند و عوارض و مالیات می پردازند بنابراین به علت ورود کالای قاچاق، انگیزه تولید و قدرت رقابت را از دست می دهند.

این فعال حوزه کار، با تاکید بر ضرورت تقویت فرهنگ کار در کشور اظهار نمود: متاسفانه در بحث فرهنگ سازی و اعتماد به کالای داخلی ضعیف عمل کرده ایم به نحوی که افراد به جای حمایت و خرید کالای داخلی به خرید و مصرف کالاهای خارجی تمایل نشان می دهند، از طرفی تولیدکنندگان هم باید به کیفیت تولید اهمیت بدهند و کالایی تولید کنند که به لحاظ کیفی مورد قبول مصرف کننده است.

به گفته مختاری در شرایط حاضر، اهمیت به مقوله کار و فرهنگ کار فراموش شده و این مسئله بر بازار اشتغال و رفاه اجتماعی تأثیر گذاشته است.

وی ضمن اشاره به طولانی شدن فرآیند صدور مجوزها، اظهار داشت: جهت راه اندازی یک کسب و کار و ایجاد شغل، هزار نفر را باید ببینیم و مجوزهای گوناگونی لازم است تا افراد بتوانند اشتغالزایی کنند، در حالیکه فرآیند مجوز دهی باید کوتاه شود و شرایط مساعدتری برای فضای کسب کار به وجود آید.

منبع:

1400/04/22
21:59:15
5.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی