مسیرساز
در بیانیه منتخبین ششمین دوره شورای شهر تهران مطرح شد؛

معرفی سامانه برای مشاركت مردم در پروسه انتخاب شهردار

معرفی سامانه برای مشاركت مردم در پروسه انتخاب شهردار

منتخبان مردم در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر، با بیان سامانه ای برای مشارکت در انتخاب شهردار مناسب پایتخت از مردم دعوت نمودند.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، منتخبان مردم در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر با باور عمیق به مشارکت و نقش شهروندان در تصمیمات کلان شهر طی اطلاعیه ای از مردم تهران ری و تجریش دعوت نمودند که در پروسه انتخاب و فاکتورهای شهردار تهران با شورای اسلامی شهر مشارکت داشته باشند بر طبق این گزارش متن این بیانیه به شرح زیر است: «بسمه تعالی اعضای منتخب مردم تهران در ششمین دوره شورای شهر، بعد از بحث و بررسی فراوان و برگزاری چندین جلسه اختصاصی، پروسه انتخاب شهردار تهران را تعیین کردند. در این فرایند، بعد از بررسی شرایط اولیه نامزدهای بالقوه، به ارزیابی هر یک از نامزدها برمبنای ده شاخص پرداخته شده و بعد از مباحثه جمعی، برای هر شاخص، به فرد مورد بررسی امتیاز داده خواهد شد. ده شاخص مورد نظر شورای شهر منتخب به شرح زیر است: ۱. قوت تفکر و عمل انقلابی با روحیه جهادی ۲. فهم اقتصادی و توانمندی در تامین منابع مالی شهر ۳. ساده زیست و پاکدست، برخوردار از روحیه مبارزه با فساد و فاقد تعارض منافع، مراقبت نسبت به اطرافیان و منتسبین و عدالت محور ۴. آشنایی کلی با قوانین، ساختارها، فرآیندهای مدیریت شهری و شناخت تهران و مسلط بر نظام مسائل شهر تهران ۵. سابقه و تجربه مدیریتی موفق (اجرای پروژه های مهم و موفق) ۶. توانایی اجماع سازی (قدرت مذاکره و تعامل با مجلس، دولت و سایر نهادها / توانایی کارکردن با سلایق متنوع / اجماع سیاسی کلان) ۷. دارای رویکرد تحول گرا و جوان گرا و شناخت و نگاه فرهنگی- اجتماعی
۸. قابلیت رهبری و توانایی تشکیل تیم قوی و شبکه کاری منسجم و توان بکارگیری بدنه شهرداری و مدیران جوان ۹. قابلیت ایجاد تعاملات اجتماعی و ارتقای مشارکت مردمی و روحیه مردمی ۱۰. میزان هماهنگی و همسویی با مصوبات شورای شهر منتخب این پروسه منجر به رتبه بندی افراد و شناخت شرایط هر یک از نامزدها در فاکتورهای مختلف می گردد که برمبنای آن، از برخی از نامزدها که تناسب بیشتری با ده شاخص ذکر شده داشته باشند، برای ارائه چارچوب برنام ه ای خود در مدیریت شهری و گفتگو با اعضای منتخب، دعوت بعمل خواهد آمد. در نهایت، بعد از استماع نظرات تمامی نامزدهای نهایی و بحث و بررسی در مورد هر یک، تصمیم گیری برای انتخاب شهردار صورت خواهد گرفت. شورای منتخب تلاش نمود که با دقت و اختصاص زمان مناسب و در فرآیندی نظام مند و با بهره بردن از مشورت خبرگان و نخبگان مختلف همچون در زمینه مدیریت شهری، فاکتورهای ده گانه را تعیین نماید. لیکن با باور عمیق به ارتقای مشارکت مردمی، آمادگی دارد که از نظرات مردم عزیز به خصوص صاحب نظران در این عرصه، استفاده نماید. در این راستا، می توانید برای ارائه نظرات و پیشنهادات از روز پنجشنبه مورخ ۱۷ تیرماه تا روز سه شنبه ۲۲ تیرماه به آدرس اینترنتی www.shorayeetelaf.com مراجعه فرمائید.

منتخبین مردم شریف تهران، ری و تجریش در ششمین دوره شورای اسلامی شهر.»

1400/04/19
11:12:01
5.0 / 5
262
تگهای خبر: ساخت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی