مسیرساز

میزان افزایش قیمت خانه در پایتخت

میزان افزایش قیمت خانه در پایتخت

مسیرساز: آخرین گزارش ها از وضعیت معاملات مسکن در تهران از این حکایت دارد که بطور متوسط هزینه خرید بیش از 70 درصد نسبت به پارینه افزایش داشته است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، بررسی تازه ترین ارقام و اعدادی که مرکز آمار ایران درباره وضعیت معاملات مسکن در تهران منتشر نمود نشان داد که روند افزایشی قیمت خانه همچنان رو به افزایش پیش می رود اما با نوساناتی همراه بوده است.
این درحالی است که در اردیبهشت سال جاری تورم نقطه نقطه به ۷۱.۸ درصد رسیده است، به عبارتی خریدار یک واحد مسکونی در پایتخت باید بیش از ۷۱ درصد نسبت به سال قبل برای خرید خانه هزینه کنند.
البته میزان افزایش قیمت مسکن نسبت به ماه ابتدایی سال جاری سه درصد بوده و تورم سالانه آن به ۸۴.۱ درصد رسیده است.

افزایش ۱۱۴ درصدی در آبان ۹۹

اما بررسی جزییات بیشتر در ارتباط با تغییر قیمت مسکن در تهران از این حاکی از آنست که در دو سال قبل و از شروع ۱۳۹۸ تا اختتام اردیبهشت امسال بیشترین میزان افزایش قیمت مسکن در آبان ماه سال قبل با رشد ۱۱۴.۷ درصدی ثبت شده است.

پس از آن افزایش ۱۱۳.۸ درصدی در مهرماه و در سال ۱۳۹۸ در اردیبهشت با ۱۱۲.۹، خرداد ۱۰۶.۸ و فروردین با ۱۰۴.۳ بیشترین افزایش هزینه متقاضیان خرید خانه در تهران ثبت شده است.
کمترین افزایش قیمت خرید مسکن در تهران در دو سال قبل به اردیبهشت پارینه با ۳۴ درصد برمی گردد. این در شرایطی است که در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ میزان افزایش قیمت مسکن طی چند ماه تا حدودی کاهشی بوده و از ۵۶.۶ در شهریور بطور نوسانی تا ۳۴.۸ در اردیبهشت پارینه رسیده ولی پس از آن باردیگر در موج افزایشی قرار گرفته است.
در مواردی هم کاهش قیمت بطور محدود وجود دارد که در سال ۱۳۹۸ در مرداد ۲.۸، شهریور ۲.۳ و مهر ۱.۹ درصد کاهش قیمت نسبت به ماه قبل اتفاق افتاده است.
در سال قبل نیز تورم منفی سه در فروردین و منفی ۸.۵ در آذرماه ثبت شده است.


منبع:

1400/04/08
18:00:05
5.0 / 5
552
تگهای خبر: مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی