مسیرساز
آخرین آمار پیشرفت مسكن ملی در شهرهای جدید

كلنگ 120 هزار مسكن زده شد

كلنگ 120 هزار مسكن زده شد

به گزارش مسیرساز از 530 هزار واحد اقدام ملی مسکن که به مرحله اجرا رسیده حدود 120 هزار واحد آن در شهرهای جدید است و آمار از رشد 54 درصدی تعداد واحدهای شروع شده در سال قبل نسبت به سال پیش از آن حکایت دارد.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، تا کنون بیش از ۵۳۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن که کلنگ آن از شهریورماه ۱۳۹۸ زده شد به مرحله اجرا رسیده و اواخر اسفندماه گذشته میانگین پیشرفت این پروژه ۲۵ درصد اعلام گردید. البته تا کنون ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد افتتاح شده و آنطور که مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده اند تا اختتام تیرماه ۳۵ هزار واحد دیگر نیز بهره برداری می شود.
بخش قابل توجهی از واحدهایی که تا کنون به مراحل پایانی رسیده اند در ۲۱ شهر جدید قرار دارند. آمار انتشار یافته در کتاب وزارت راه و شهرسازی حاکی از برنامه ریزی برای راه اندازی حدود ۱۲۰ هزار واحد مسکن ملی در شهرهای جدید دارد.
در سال ۱۳۹۷ عملیات اجرائی تعداد ۳۵ هزار و ۷۱۴ واحد مسکن ملی، در سال ۱۳۹۷ این عدد ۳۳ هزار و ۲۱۵ واحد مسکن بوده و سال ۱۳۹۹ عملیات اجرائی ۵۱ هزار واحد مسکن ملی در شهرهای جدید شروع شده که اکنون درحال تکمیل و مراحل اجرای کار هستند. این آمار گویای آنست تعداد واحدهایی که سال قبل شروع شده ۵۴ درصد در مقایسه با سال ۱۳۹۸ افزایش داشته است. در مجموع ۱۱۹ هزار و ۹۲۹ واحد مسکن ملی در شهرهای جدید برنامه ریزی و شروع شده است.
مسکن ملی شهر جدید پرند


منبع:

1400/04/01
11:51:57
5.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی