مسیرساز
حناچی:

در اولویت بندی واكسیناسیون اشتباه كردیم

در اولویت بندی واكسیناسیون اشتباه كردیم

به گزارش مسیرساز شهردار تهران اظهار داشت: تقصیر ما بود که در زمان اعلام اولویت های واکسیناسیون، سهمیه تاکسیرانی را نگنجاندیم.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در نشست خبری مشترک دو معاونت فناوری اطلاعات و حمل و نقل و ترافیک شهرداری از تصویب برنامه جامع مترو برای نخستین بار در شورایعالی ترافیک اطلاع داد و اظهار داشت: اتصال قطار شهری تهران به شهرهای اقماری در حال تکمیل است و تابحال اتصال مترو پرند تأمین اعتبار شده و با اتصال از جنوب روزانه ۳۰۰ هزار مسافر به مترو اضافه می شوند.
وی افزود: اتصال به مترو هشتگرد هم برقرار شد و با تکمیل سیگنالینگ بهره وری خط هم بالا می رود.
شهردار تهران اظهار داشت: شهرداری در شرایط کرونا در حوزه حمل و نقل ماهیانه بیشتر از ۱۰۰ میلیارد کاهش درامد بوده است. حناچی عنوان کرد: در سال ۹۰ بودجه شهرداری ۷.۱ میلیارد دلار بود، درحالیکه سال جاری ۱.۵ میلیارد دلار بودجه شهرداری بوده اما ۲۵۰ اتوبوس و مینی بوس اضافه کردیم نخستین اتوبوس های برقی بزودی به کار گرفته می شود.
وی افزود: هوشمند سازی شهر یکی از برنامه های ما بوده و بدنه شهرداری و حوزه فناوری این زمینه را فراهم نمود و کرونا سبب افزایش سرعت آن شد و ما شاهد افزایش رنکینگ جهانی تهران در هوشمند شدن بودیم.
وی افزود: حدود ۳ میلیون کاربر تهران من استفاده می نمایند.
شهرداری ضمن اشاره به این که خدمات یکپارچه هوشمند نقطه هدف ماست، اظهار داشت: نخستین انتخابات تمام الکترونیک با بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر را تجربه کردیم و این سیستم بسیار امن و هوشمند است.
وی اظهار داشت: در حوزه پسماند و سامانه سهند بهره وری ما افزایش پیدا کرده است و هوشمند شدن سیستم سهند برای ما مشخص کرده که در طول روز ماشین های ما چقدر فعالیت می نمایند. حناچی ضمن اشاره به کاهش پسماند از ۷ هزار تن به ۵ هزار ۷۰۰ تن اظهار داشت: این کاهش تولید بخشی اش نشان از هوشمندی سیستم است. وی درباره برکنار فرنوش نوبخت از سمت مدیرعاملی شرکت بهره برداری مترو که در دوره سختی که مدیریت کردند، اظهار داشت: با جمع بندی که در حوزه دیگری از خدماتشان استفاده نماییم. شهردار تهران درباره تبلیغات محیطی انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در بیلبوردهای شهرداری اظهار داشت: همان روش پیشین و اختصاص بخشی از فضای اطلاع رسانی و شرایط عادلانه در تبلیغات شوراها انجام می گیرد. وی درباره ممنوعیت استفاده از آلات موسیقی در بهشت زهرا اظهار داشت: محیط بهشت زهرا عمومی است و رعایت فضای عمومی لازم است. حناچی درباره در اولویت قرار گرفتن پاکبان ها در اولویت واکسیناسیون و عدم قرارگیری رانندگان تاکسی در اولویت نخست اظهار داشت: این مسئله تقصیر ما بود که همه اولویت ها را یکجا اعلام نکردیم و ستاد ملی کرونا در همان زمان مبادرت به درجه بندی کرد و دیگر امکان جا دادن تاکسیرانان در این اولویت نبود.


منبع:

1400/03/03
20:38:22
5.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی