مسیرساز
مدیرعامل عمران پردیس:

آبگرفتگی مسكن مهر پردیس رفع شد

آبگرفتگی مسكن مهر پردیس رفع شد

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اظهار داشت: به دنبال بارندگی روزهای اخیر، آبگرفتگی در دو بلوک مسکن مهر بوجود آمده بود که در ساعات اولیه برطرف شد؛ نواقصی هم در دفع آبهای سطحی داشتیم که در حال شناسایی و رفع آنها هستیم.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، باران شدید روزهای گذشته منجر به آبگرفتگی سطح شهر پردیس، آبگرفتگی برخی واحدهای مسکونی و مسدود شدن جاده تهران ـ جاجرود شد. اختلال بوجود آمده در رفت و آمد خودرو ها البته ساعاتی بعد بازگشایی شد. طبق اعلام فرمانداری پردیس، ترافیک به علت شیب جاده در راه شمال به جنوب و روان شدن آب ناشی از بارندگی به سمت پل اصلی محور تهران ـ جاجرود بوجود آمده بود که با تلاش نیروهای حمل و نقل جاده ای بازگشایی شد.


از سوی دیگر بنا بر اعلام برخی ساکنان، برخی از واحدهای مسکونی در سایتهای مسکن مهر و دیگر فازهای پردیس گرفتار مشکلاتی از قبیل نشت آب از سقف منازل، سرازیر شدن آب از ناودانها و لاگونها شد؛ به صورتی که از کف برخی بلوکهای ساختمانی، آب بالا آمد.
تصاویر و ویدئوهایی که برخی مخاطبان ایسنا ارسال کردند نشان داده است آب از سقف و دیوار منازل سرازیر شده و در بعضی واحدها آب فاضلاب بالا آمده است.


در این خصوص مهدی هدایت ـ مدیرعامل شرکت عمران پردیس ـ به ایسنا اظهار داشت: مشکل آبگرفتگی در ارتباط با دو بلوک بود که ناشی از قصور مدیر بلوک و پیمانکار بوده است. در واقع مسیر خروجی پلت فرم مسدود شده بود. همان شب هم مشکل برطرف شد و روز بعد که باران بیشتری بارید مشکلی به وجود نیامد.
هدایت اضافه کرد: ما صدها پلت فرم داریم که در یکی از آنها آب جمع شده بود. مابقی نواقصاتی هم که در دفع آبهای سطحی بود شناسایی و در حال رفع نقص است.


همینطور روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس به ایسنا اعلام نمود: حجم بارشها در ایام اخیر به قدری بود که در سطح شهر پردیس سیلاب جاری شد و طبیعتا مشکلاتی را برای همشهریان ایجاد کرد. با این وجود نشت آب از سقف برخی واحدهای مسکن مهر به علت کیفیت ایزوگام منازل نبوده است بلکه ناشی از انسداد ناودانها بود.
در این توضیحات آمده است: تگرگ شدیدی پیش از بارش باران آمد که خروجی برخی پشت بامها را مسدود کرد و سبب تجمیع آب در سقف واحدهای مسکونی شد و همین مسئله سبب روان شدن آب از دیواره ها گردید. نیروهای امدادی شرکت عمران با همکاری ساکنان برای تخلیه آب منازل اقدام نمودند و هم اکنون مشکلات برطرف شده است.
ازاین رو گزارش، کوهستانی بودن شهر جدید پردیس و شیب حدود ۴۵ درجه ای معابر این شهر معمولا در زمانهای بارش سبب ایجاد معضلاتی برای ساکنان می شود. برخی کارشناسان معتقدند که بهتر بود برای جانمایی حدود ۸۲ هزار واحد مسکن مهر پردیس دقت بیشتری صورت می گرفت. از سوی دیگر عده ای اعتقاد دارند که جانمایی مسکن مهر پردیس در زمین های ناهموار تصمیم منطقی بوده است؛ چونکه با این اقدام از ساخت و ساز بر روی زمین های مسطح که می تواند به کاربری های کشاورزی اختصاص پیدا کند پرهیز شده است.1400/02/17
17:09:23
5.0 / 5
607
تگهای خبر: ترافیك , حمل و نقل , ساخت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی