مسیرساز
در جلسه امروز شورای شهر صورت گرفت؛

واگذاری یكی از املاك شهرداری به بنیاد امیركبیر

واگذاری یكی از املاك شهرداری به بنیاد امیركبیر

به گزارش مسیرساز اعضای شورای شهر با واگذاری ملک شهرداری و بهره برداری بنیاد فرهنگی امیرکبیر از آن به مدت مشخص به منظور ایجاد موزه رای موافق دادند.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، در جلسه امروز شورای شهر نحوه مجوز حق بهره برداری از ملکی متعلق به شهرداری تهران به بنیاد فرهنگی امیرکبیر بررسی گردید. محسن هاشمی در ابتدا ضمن اشاره به اینکه مرحوم حبیبی که در ادواری معاون اول رئیس جمهور بودند در پست های مختلف و دیدار با سران دیگر کشورها هدایای نفیسی دریافت کرده و با عنایت به علاقه شخصی شان به میراث فرهنگی هم مجموعه های نفیسی را جمع آوری کرده اند، اظهار داشت: پس از فوت مرحوم حبیبی بار نگه داری از این مجموعه های پرارزش به دوش خانواده اش افتاد و تلاش شده این میراث به شکلی جهت استفاده عموم حفظ شود. وی افزود: شهرداری در دوره گذشته مکانی از ساختمان های قدیمی را در اختیار وی قرار داده بودند و به علت مشکلات ناشی از قدیمی و فرسوده بودن ساختمان، قرار بود محل دیگری در اختیار قرار بگیرد. مسجد جامعی در ادامه صحبت های هاشمی اظهار داشت: مرحوم حبیبی نوعی ایران شناسی جدید را پایه گذاری کرد و به احیای مکتب نقاشی قهوه خانه ای پرداخته است. وی ادامه داد: انواع نمونه های فرش ها و فرشینه های ایرانی و نسخ پرارزش کتاب های تاریخی در مجموعه این مرحوم وجود دارد. حق شناس با اظهار خرسندی از این اتفاق اظهار داشت: این مجموعه به یکی از موزه های ماندگار شهر تهران در آینده تبدیل خواهد شد. وی از سرمایه گذاری ۸ میلیارد تومان از جانب سرمایه اجتماعی در این ساختمان اطلاع داد و اظهار داشت: در این روش نه تنها اتفاق منفی نیفتاده بلکه بازسازی و نوسازی هم شده است.
هاشمی تصریح کرد: این واگذاری ملکی نیست بلکه حق بهره برداری با زمان بندی مشخص به بنیاد امیرکبیر داده می شود. سرانجام اعضا با ۱۷ رای موافق به این واگذاری رای مثبت دادند.منبع:

1400/02/12
23:10:16
5.0 / 5
496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی