مسیرساز
علیخانی :

دولت در مطالبات مدیریت شهری كلاه گشادی بر سر شهرداری گذاشته است

دولت در مطالبات مدیریت شهری كلاه گشادی بر سر شهرداری گذاشته است

به گزارش مسیرساز رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: دولت در زمینه مطالبات شهری کلاه گشادی را بر سر شهرداری گذاشته و باوجود مشخص بودن رقم مطالبات، هیچ توجهی به پرداخت آنها نمی نماید.محمد علیخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباب بدهی های دولت به شهرداری اظهار داشت: در دوره ای که دولت وضع اقتصادی مناسبی داشت شهرداری می توانست از طرق مختلف نسبت به وصول مطالبات خود اقدام نماید اما حال با شرایط کنونی جامعه و دولت، نمی توانیم توقع داشته باشیم که ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به مدیریت شهری تسویه شود.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: اما با این وجود دولت نمی تواند از حق قانونی شهرداری سرپیچی کند و باید یک ردیف بودجه مشخص را برای پرداخت این بدهی ها تعیین کند.
وی اشاره کرد: دولت در زمینه مطالبات شهری کلاه گشادی را بر سر شهرداری گذاشته و باوجود مشخص بودن رقم مطالبات، هیچ توجهی به پرداخت آنها نمی نماید.
علیخانی با اشاره بر اینکه عدم پرداخت سهم دولت در حمل و نقل عمومی سبب ایجاد مشکل در روند توسعه این ناوگان شده است، عنوان کرد: با این وجود شهرداری اقدامات خوبی را انجام داده خصوصاً معاونت حمل و نقل شهرداری بسیار فعال تر از گذشته شده است.
وی با اعلان اینکه مدیریت شهری طی سالهای اخیر فرصت های زیادی را از دست داده است، اشاره کرد: متأسفانه تا مدتی پیش نیز در شهرداری و این معاونت اتفاق خاصی نمی افتاد و غیر از تنش موضوع دیگری وجود نداشت. بعلاوه عملکردی که از شهرداری انتظار می رفت نیز انجام نشد یا شهرداری با تکالیفی که شورا بر عهده اش می گذاشت، مقابله می کرد.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر گفت: جای تأسف است اما ما سه سال قبل را از دست داده ایم و این مدت باقی مانده نباید با تنش جلو برود. چونکه ادامه روند ارتباط دولت و شهرداری آن هم همراه با تنش، شهرداری را به حقوق مالی خود نخواهد رساند.
علیخانی با اشاره بر راه کار کنونی برای وصول مطالبات شهرداری از دولت اظهار داشت: دولت هم اکنون شرایط مالی و اقتصادی خوبی ندارد اما مجلس می تواند برای پرداخت بدهی های مدیریت شهری چاره ای پیدا کند و هر ساله قسمتی از این بدهی را تسویه کند. درخواست ما نیز از نمایندگان مجلس این است که در لایحه بودجه به سهم شهرداری و بدهی های این نهاد توجه ویژه کنند.


منبع:

1399/11/27
21:10:33
0.0 / 5
937
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی