مسیرساز
در گفت وگو با مسیرساز تاكید شد

حمایت مالی از شاغلان حوزه صنایع دستی

حمایت مالی از شاغلان حوزه صنایع دستی

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون از فعالسازی چهار خوشه کسب و کار به مناسبت دهه فجر اطلاع داد و حمایت مالی از کارگاههای تولیدی صنایع دستی و شاغلان این بخش را خواهان شد.خاطره استاد رضایی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به فعال شدن دو خوشه مهم شبکه تجارت و تعاون در روزهای دهه فجر، اظهار نمود: شبکه تعاون و تجارت بعنوان بازوی اجرایی کمیسیون بانوان اتاق تعاون، پنج خوشه کسب و کار مجزا را تعریف کرده که رشته های صنایع دستی و گردشگری، خدمات درمان، توان بخشی و سلامت خانواده، مشاغل خانگی و تولیدات کشاورزی روستایی، مسکن و شهرسازی و آموزش و تحقیقات را شامل می شود.

وی افزود: از ۲۸ آبان سال قبل و همزمان با دیدار فعالان اقتصادی با مقام معظم رهبری، ثبت و تشکیل و راه اندازی رسمی شبکه تعاون و تجارت در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه طی روزهای اخیر و در روزهای مبارک دهه فجر فعالیت خویش را شروع کرده است. اهداف عمده شبکه تعاون و تجارت، شناسایی و ساماندهی تولیدات کالا و خدمات و دانش فنی تعاونی ها با اولویت بانوان در سطح کشور و بررسی مشکلات و موانع عدم حضور توانمند بانوان تعاونگر در عرصه تجارت ملی و فرا ملی است.

به گفته استاد رضایی، کمیسیون بانوان در فاز اول به فعالسازی خوشه های کسب و کار صنایع دستی و گردشگری، مشاغل خانگی و تولیدات کشاورزی اقدام نموده است.

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون در عین حال از افتتاح اولین نمایشگاه و فروشگاه ملی صنایع دستی و مشاغل خانگی اطلاع داد و حمایت مالی از کارگاههای تولیدی صنایع دستی و شاغلان و فعالان این حوزه را خواهان شد.

به گفته وی با انتشار کرونا درآمد خیلی از تعاونی های صنایع دستی و فعالان حوزه گردشگری و بوم گردی به شدت کاهش پیدا کرد و بازار صنایع دستی هم همچون بازارهای دیگر تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گرفت.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان تهران اظهار داشت: به منظور کاهش ضرر و زیان فعالان و تعاونگران این بخش فروش اینترنتی را در دستور کار قرار دادیم که فعالیت خویش را در بستر شبکه های اجتماعی دنبال کنند و پیشبینی تخفیف برای خرید محصولات و صنایع دستی همچون اقدامات صورت گرفته در جهت پشتیبانی از فعالان و تعاونی های گردشگری و صنایع دستی بود.

منبع:

1399/11/23
22:39:12
0.0 / 5
676
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی