مسیرساز
همزمان با سالروز شهادت مرد میدان و با حضور جمعی از مسئولان؛

دیوارنگاره سردار دلها در منطقه 5 رونمایی گردید

دیوارنگاره سردار دلها در منطقه 5 رونمایی گردید

به گزارش مسیرساز شهردار منطقه 5 در مراسم رونمایی از دیوارنگاره سردار دل ها اظهار داشت: امیدواریم این دیوارنگاره که در سالروز عروج ایشان رونمایی گردید، عرض ارادتی به محضر شهدا باشد.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، روز گذشته (جمعه ۱۲ دیماه) و با حضور مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، دکتر محمدسالاری و دکتر مجید فراهانی اعضای شورای شهر تهران، دکتر برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و محمود کلهری شهردار منطقه ۵ به همراه تعدادی از اصحاب رسانه از دیوارنگاره شهید سلیمانی رونمایی گردید.
تاکید بر ترویج مکتب سردار شهید سلیمانی
شهردار منطقه ۵ در مراسم رونمایی از دیوار نگاره سردار شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: مکتب سردار سلیمانی برگرفته از مکتب امام (ره) و منویات مقام معظم رهبری است و امروز گسترش و ترویج فرهنگ و مکتب این سردار شهید مطالبه مردم و نیاز جامعه است.
محمود کلهری ضمن اشاره به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی درباره گرامیداشت گفتمان شهید اضافه کرد: مدیریت شهری هم همسو با این نیاز حرکت کرده و الان اتفاقات ارزشمندی در تمام شهر برای بزرگداشت یاد و خاطره سردار دل ها صورت می گیرد.
شهردار منطقه ۵ با تکیه بر اهمیت کوشش برای تقویت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: امیدواریم با این گونه اقدامات و به تصویر کشیدن مشارکت و حضور حداکثری مردم جلوه هایی از حضور و اتکای دوسویه مردم و نظام اسلامی، هرچه بیشتر شاهد سربلندی و عزت کشور عزیزمان باشیم. استکبار جهانی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران از هر راهی وارد شده است و دشمنان بعد از ترور شهید سلیمانی مبادرت به گسترش تحریم های غذایی و دارویی ضد ایران کردند.
وی ضمن اشاره به ترور شهید محسن فخری زاده تصریح کرد: دشمن برای پیشگیری از پیشرفتهای علمی کشورمان مبادرت به ترور شهید محسن فخری زاده کرد.
شهردار منطقه ۵ ضمن اشاره به اینکه مکتب سلیمانی در یک سال قبل در جوامع اسلامی گسترش پیدا کرده است، اظهار داشت: مدیریت شهری برای گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برنامه های بسیاری را پیشبینی کرده است.
کلهری ضمن اشاره به اینکه در منطقه ۵ طرح های دیگری را برای گرامیداشت یاد و خاطر شهید سلیمانی در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: در ابتدا این دیوارنگاره که با حضور مسؤلان بهره برداری رونمایی گردید و در ادامه هم در سایر محلات طرح های اجرا خواهد شد
تقدیر از اقدام پرارزش مدیریت شهری
مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تقدیر از اقدام صورت گرفته اظهار داشت: دیوارنگاری تصویر مطهر حاج قاسم سلیمانی کار بسیار ارزشمندی بود. انشاالله بتوانیم از مکتب ایشان بعنوان سرمایه در نسل های آینده و در مقابله و مبارزه با استکبار استفاده نماییم.
بختیاری با بازخوانی خاطره هایی از حضور سردار سلیمانی در میادین مختلف اظهار داشت: حاج قاسم در چهل سال قبل در تمامی موقعیت ها و موضوعات مختلف در صحنه حضور داشته و مردم شاهد حضور پرثمرشان بودند و به نیکی در آیین بدرقه و تشییع ایشان قدردانی کردند.
بختیاری ضمن اشاره به خصوصیت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: اولین خصوصیت سردار دل ها «اخلاص» بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید نمودند و عامل ماندگاری حاج قاسم اخلاص بوده و ایشان ۴۰ سال در صحنه های سخت با اخلاص حضور داشت.
رئیس کمیته امداد اظهار داشت: انقلابی بودن، جهادی عمل کردن، بسیجی و سرباز بودن از خصوصیت های مکتب حاج قاسم است که باید آنها برای جوانان تبیین شود؛ امروز حاج قاسم قهرمان ملی ما است و با تبیین اهداف حاج قاسم جوانان دیگر کشورها می توانند در این مکتب پرورش پیدا کنند.
حاج قاسم یک الگوی تمام عیار
مجید فراهانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در مراسم رونمایی دیوارنگاره سردار سلیمانی بیان نمود: حاج قاسم سلیمانی، برای نسل جدید یک الگوی تمام عیار است و باید از این سرمایه ملی به نحو احسن استفاده نماییم.
فراهانی با تقدیر از اقدام مدیریت شهری برای تصویرنگاری از شهید سلیمانی تصریح کرد: راه و اندیشه سردار دل ها باید در ذهن ها نقش ببندد و الگوپذیری و نهادسازی آن در یاد نسل جوان ساری و جاری باشد.
سردار سلیمانی اسطوره ملی تاریخ
محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در این مراسم اظهار داشت: سردار سلیمانی، تمام هستی خویش را برای عزت، اقتدار و صیانت از تمامیت ارضی کشور در طبق اخلاص گذاشت.
سالاری ضمن اشاره به طراحی برنامه های متنوع برای این رویداد افزود: سال جاری شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران، مبتنی بر رویکرد مشارکت دهی مردم عمل کرده است و برنامه هایی که شهرداری منطقه ۵ عرضه کرده مبتنی بر همین رویکرد بوده است.
محمد سالاری عضو شورای شهر تهران ضمن اشاره به شخصیت و خصوصیت های شهید سردار سلیمانی تصریح کرد: ایشان متعلق به جناح و گروه خاصی نبودند و برای همه آحاد جامعه است و همگان باید برای گرامیداشت یاد و خاطره ایشان و رهروی از مکتب شهید گام بردارند.
وی اظهار داشت: در جلساتی که ستاد گرامیداشت اولین سالگرد حاج قاسم در شورای شهر تهران برگزار گردید به این نکته تاکید شد که نباید مراسم ایشان دولتی باشد و شهرداری تنها تسهیل گر باید باشد.
الگوسازی شخصیت شهید سلیمانی
مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران هم در این مراسم اظهار داشت: وظیفه شهرداری و سایر نهادها، معرفی شخصیت، زوایای زندگی و رفتار و رویکرد حاج قاسم سلیمانی است.
برزین ضرغامی بیان نمود: دیوارنگاری، نامگذاری معابر، نصب پرتره از تصاویر شهید و ساخت تندیس ابزارهای شهرداری برای الگوسازی و معرفی شخصیت و مقام شهید سلیمانی است. بزودی دیوارنگاره های دیگری از تمثال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بعضی از معابر و مناطق تهران رونمایی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: دیوارنگاره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه ۵ در یکی از قدیمی ترین خیابان های این منطقه قرار دارد. همینطور مقرر است دیوارنگاره تمثال سردار شهید سلیمانی در بزرگراهی که به نام ایشان نامگذاری شده است، رونمایی شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در ارتباط با بهره برداری از تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در پایتخت خاطرنشان کرد: این تندیس توسط یکی از هنرمندان بنام در حال آماده سازی است و برپایه هماهنگی های صورت گرفته در دهه فجر این اثر رونمایی خواهد شد.
ضرغامی افزود: اغلب فضاهای شهری به بیلبوردهای شهید سلیمانی اختصاص داده شده است. همینطور امشب و فردا شب ویدئو مپینگ بر روی برج آزادی با مبحث حاج قاسم پخش خواهد شد.
دیوار نگاره شهید قاسم سلیمانی که روز جمعه ۱۲ دیماه ۹۹ در ساختمان شهرداری منطقه ۵ رونمایی گردید، توسط هنرمندان این منطقه طراحی شده و با استفاده از چاپ بر روی کاشی و سرامیک، در ابعاد حدودی ۷۶ مترمربع اجرا شده و در خیابان آیت الله کاشانی قابل رویت است.


منبع:

1399/10/13
23:03:44
0.0 / 5
990
تگهای خبر: ابزار , بزرگراه , ساخت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی