مسیرساز
معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران:

در حوزه اتوبوس رانی به ۳۰ میلیارد اعتبار نیاز داریم

در حوزه اتوبوس رانی به ۳۰ میلیارد اعتبار نیاز داریم

به گزارش مسیرساز معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران اظهار داشت: در حوزه اتوبوس رانی به عدد بزرگی بیش از 20 الی 30 میلیارد تومان منابع نیاز داریم و نمی توان همه را بعنوان عوارض از مردم گرفت.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، مناف هاشمی قبل از ظهر امروز در آئین بهره برداری از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید در ناوگان اتوبوس رانی اظهار داشت: علی رغم مشکلات و کمبودها در حوزه ناوگان عمومی و اضافه شدن تعدادی اتوبوس به ناوگان عمومی اما این ۲۵۰ اتوبوس ما را چندان خوشحال نمی کند اما همین کار هم خیلی مشکل و طاقت فرسا بود. از تمامی عزیزان ایران خودرو، اتوبوس رانی، اعضای شورا و دیگر کسانی که امروز در این مراسم حضور ندارند نیز تشکر می کنم.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اضافه کرد: هر کار و اقدامی نیاز به منابع سنگین دارد اما حوزه حمل و نقل چندان اقتصادی نیست که بخش خصوصی به آن ورود کند. در خیلی از کشورهای دنیا نیز در زیر ساخت های حمل و نقل دولت، شهرداری ها و مردم با هم این امر را جلو می برند. اینجا کار به سختی جلو می رود باوجود همه تلاش ها اما ما اراده خاصی در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی ندیدم.
هاشمی اشاره کرد: هم اکنون بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان برای تطبیق مترو با لیست امروزی نیاز است. در حوزه اتوبوس رانی به عدد بزرگی نیاز داریم و بیش از ۲۰ الی ۳۰ میلیارد تومان منابع نیاز داریم و نمی توان همه را بعنوان عوارض از مردم گرفت. البته مردم هم باید هزینه بیشتری برای حمل و نقل بپردازند اما با این رقم ها هم مشکل حل نمی گردد و به بودجه و کمک دولت نیاز داریم.
وی افزود: در سال قبل کل اقدامات عمرانی حمل و نقل ۱، ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است. اما نیاز ما ۱۰ هزار میلیارد تومان بود تلاش ما این است که امسال به ۵ هزار میلیارد تومان برسیم. هرچند که در بودجه ۷ هزار میلیارد برای ما تعیین شده اما متأسفانه تحقق پیدا نمی نماید. ما علاوه بر اینکه در بعضی جاها کمک نگرفتیم بلکه به سبب افزایش قیمت ها توسط دولت با موانع و مشکلات هم مواجه بودیم.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره نوسازی ناوگان عمومی نیز عنوان کرد: سالانه ۲ هزار تاکسی نوسازی می شود این در حالیست که باید سالانه ۴۰ هزار دستگاه نوسازی شود. برای این امر با سه بانک برای دریافت وام به تاکسی داران توافق کردیم و وام ۷۰ میلیونی را تعیین کردیم اما سپس قیمت تاکسی ها افزایش پیدا کرد. این موارد نه فقط کمک کننده نیست بلکه راه های سخت گیرانه و موانع هم به وجود می آورد.
هاشمی افزود: امسال ۱۵ هزار تاکسی را در دستورکار نوسازی داریم. از دولت می خواهیم اگر کمک نمی کند حداقل قیمت ها را بالا نبرد. امیدواریم تهران سالانه هزار دستگاه اتوبوس را به خود ببیند و در سایر حوزه ها اقدامات بزرگی انجام دهیم. انتظارات ما بیشتر از این موارد است و انتظار داریم وزارت صنعت در حوزه تهاتر، تبصره ۱۸، تبصره ۱۹، اورهال کردن واگن ها و غیره همکاری کند و به نتیجه برسیم. از دولت، وزارت کشور، حوزه صنعت و غیره نیز می خواهم با تشکیل یک کمیته مشکلات حوزه حمل و نقل در تهران و دیگر کلان شهرها را حل کنند.


منبع:

1399/08/13
12:26:33
5.0 / 5
1171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی