مسیرساز
معاون وزیر كار خبر داد:

تولید میلی تینگ برای نخستین بار در ایران

تولید میلی تینگ برای نخستین بار در ایران

به گزارش مسیرساز لرستان معاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: 111 میلیارد تسهیلات اشتغالزایی به لرستان پرداخت گردید.


عیسی منصوری امروز بیست و چهارم مهر ماه در کارگروه اشتغال لرستان اظهار نمود: برای اشتغالزایی در بخش روستایی قسمت جداگانه ای به نام اشتغال حمایتی از جانب نهادهای حمایتی داریم که سهم لرستان ۱۳۶ مورد بوده و تا حالا ۱۱۱ میلیارد تومان تسهیلات در این خصوص پرداخت شده است.
وی با اشاره به منابعی که برای اشتغال غیر روستایی به لرستان اختصاص داده شده است، اظهار داشت: انجایی که ایده و طرح وجود داشته و نیاز به تسهیلات باشد دولت کم نخواهد گذاشت و کوتاهی نمی نماییم.
منصوری افزود: برای استان لرستان به لحاظ پرداخت منابع محدودیتی نداریم.
این مسئول افزود: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان پیگیری هایی داشتند که به سبب شرایط استان محدودیت تخصیص تسهیلات به بخش کشاورزی و سایر رسته ها را برداریم و به سبب خاصیت های خاص استان این بند برای لرستان برداشته شد.
وی در بخشی دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه ترجیح ما این است که منابع بخش کشاورزی به سمت صنایع فرآوری و تبدیلی برود، اشاره کرد: بعنوان مثال اولویت و مزیت لرستان دام سبک است. واحدهای لبنی سطح کشور اغلب در حوزه دام سنگینند و پیشنهاد این است که به سمت صنایع تبدیلی برای دام سبک برویم چونکه اگر این حلقه را تکمیل نماییم دامداری و دامپروری هم توسعه می یابند.
منصوری بیان کرد: انتظار داریم در پرداخت تسهیلات، نظارت انجام گیرد تا پول پرداختی به متقاضیان به بازار مالی نرود.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای بحث اشتغال غیر روستایی هم منابعی را در اختیار داریم و با صندوق کارآفرینی امید رایزنی کرده ایم و سهمیه را برای استان در نظر گرفتیم و محدودیت برای لرستان نمی گذاریم و اهتمام می نماییم طرحی زمین نماند.
وی اشاره کرد: منابع شهرستان های لرستان را به شهرستان های دیگر واگذار نکنیم چونکه با این کار مناطق پیشرفته توسعه می یابند و دیگری ها درجا می زنند و به جایی نمی رسند.
منصوری اظهار داشت: عودتی طرح ها در شهرستان های لرستان بالاست و به این معناست که سرمایه گذار روستایی ما بلد نیست کار کند و باید به آنها کمک نماییم.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در زمینه گیاهان دارویی ظرفیت خوبی در لرستان وجود دارد و باید از سرمایه گذار دعوت نماییم تا به این حوزه ورود کند، اظهار داشت: این نوید را می دهیم که در ماه های آینده برای نخستین بار میلی تینگ(ماده اصلی داروهای ضد سرطان در دنیا) در ایران تولید می شود و ظرفیت تولید ۱۰۰ کیلو را داریم و هر کیلو حدود ۱۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد دارد و این در حالیست که صنعت زنبور عسل در کل کشور ۳۰۰ میلیارد تومان درآمدزایی دارد و در لرستان هم دراین زمینه ها کار کرده است.
وی اظهار داشت: واحدهای غیر بومی که به لرستان بیایند و با کشاورزان استان برای خرید محصولاتشان قرارداد ببندد، تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان تامین منابع برای آنها خواهیم کرد. با این کار افرادی که با شرکت های بزرگ قرارداد می بنند اساسا صاحب بیمه خواهند شد. پیشنهاد می نماییم در رشته های گیاهان دارویی، عسل، انجیر و انار این اتفاق بیفتد.
منصوری اظهار نمود: بررسی میدانی ما نشان میدهد که مسأله اصلی برای ایجاد اشتغال وام روستایی نیست بلکه توانمندسازی مهمست و باید به متقاضیان خدمات دهیم.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هم اکنون با پدیده مهاجرت نسل دوم مواجه ایم و باید راندمان بخش کشاورزی را بالا ببریم تا این اتفاق نیفتد.
وی اظهار داشت: فرمانداران ظرف دو هفته فهرست طرح های سرمایه گذاری که نیاز به تسهیلات دارند و متوقف مانده اند را معرفی کنند.
منبع:

1399/07/25
15:37:09
5.0 / 5
1325
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی