مسیرساز

رانندگان، طولانی ترین صف دریافت وام كرونا!

رانندگان، طولانی ترین صف دریافت وام كرونا!

مسیرساز: برمبنای آخرین آمارها، بیش از 50 درصد متقاضیان وام كرونا را دریافت كرده اند و بلندترین ستون در جدول آماری رسته های به شدت لطمه دیده از كرونا متعلق به رانندگان بوده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، آخرین آمارها از سامانه کارا حاکی از آنست که ۳۹۱ هزار فقره پرونده در این سامانه ثبت نام کرده اند که ۷۷۵ هزار نفر اشتغال را شامل می شوند. این پرونده ها که توسط ۱۳ دستگاه اجرایی مورد بررسی قرار گرفته، حدود ۱۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی کرونا را در برمی گیرد.
وام کرونا به کمک طرح ودیعه مسکن رفت
برابر اعلام معاونت اشتغال وزارت کار منابع مالی پیش بینی شده برای تسهیلات حمایتی کرونا تا سقف ۲۰۰ هزار میلیارد ریال کاهش یافته است. دلیل این کسر، مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در اختصاص این میزان اعتبار به طرح ودیعه مسکن بوده است.
برمبنای آمار متقاضیان و پرونده های ثبت نام شده در سامانه کارا، تسهیلات مورد نیاز جمعا ۲۳۵ هزار میلیارد ریال است که ۲۰۰ هزار میلیارد ریال آن مربوط به کسب و کارهای دارای بیمه و شاغلان غیررسمی فاقد بیمه بوده و ۳۵ هزار میلیارد ریال آن به ۱۰۸ شرکت بزرگ حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری شامل هوایی، ریلی و دریایی اختصاص یافته است.
بگفته معاون اشتغال وزیر کار، کل تسهیلات درخواستی نهایی شده متقاضیان باتوجه به تعداد کل ثبت نام شدگان، ۱۱۲ هزار میلیارد ریال است و رانندگان با دریافت مبلغ ۳۳ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال از رقم کل تسهیلات کرونا، بلندترین ستون را در جدول آماری رسته های بسیار لطمه دیده از شیوع ویروس کرونا به نام خود ثبت کرده اند.
همچنان که بررسی ثبت نام متقاضیان در سامانه کارا قبل از این نشان داده بود که بیشترین پرداختی تسهیلات کرونا به متقاضیان مربوط به رانندگان بوده است.
تابحال تعداد ۸۴۸ زیر رسته به شدت لطمه دیده از شیوع ویروس کرونا با هماهنگی دستگاههای اجرایی شناسایی شده است. تعداد بنگاههای لطمه دیده ذیل ۱۴ رسته منتخب ۳ میلیون واحد است که ۳.۱ میلیون واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی و ۷.۱ میلیون واحد فاقد بیمه و کد کارگاهی هستند، این تعداد ۸.۲ میلیون نفر بیمه شده و ۳ میلیون نفر فاقد بیمه را شامل می شود.

وزارت صمت و کشور دارای بیشترین تعداد شاغلان فاقد بیمه
از مجموع آمار دو میلیون و ۳۱۶ هزار و ۴۹۱ نفری شاغل غیررسمی ستاندن شده از دستگاهها، تعداد ۱۱۴ هزار و ۸۳۸ نفر در سامانه کارا ثبت نام کرده اند و وزارت صمت با ثبت ۴۱ هزار و ۷۴۱ نفر و تسهیلات درخواستی ۲۵۰۵ میلیارد ریال بیشترین آمار را به خود مختص کرده است.
وزارت کشور دومین دستگاهی است که در ردیف بیشترین تعداد متقاضیان و شاغلان غیرسمی و فاقد بیمه قرار دارد که با ۳۵ هزار و ۵۷۰ مورد ثبت نامی، مبلغ ۴۹۹ میلیارد ریال تسهیلات را دریافت کرده اند.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، تابحال بیش از ۵۰ درصد تسهیلات حمایتی کرونا توسط متقاضیان معرفی شده از طرف موسسات عامل دریافت و حدود ۲۳ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال تسهیلات کرونا از طرف موسسات عامل به مشمولان پرداخت شده است.

منبع:

1399/05/29
13:48:07
5.0 / 5
2081
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی