مسیرساز
معاون وزیر كار اعلام كرد

سطح اشتغال روستایی افزایش یافت

سطح اشتغال روستایی افزایش یافت

مسیرساز: معاون اشتغال وزیر كار با اشاره به اینكه دادن وام به تنهایی به ایجاد شغل منجر نمی گردد، از پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به ۱۳۵ هزار طرح اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه سطح اشتغال سالانه بخش روستایی افزایش یافته و از سه درصد به ۲۹ درصد رسیده است.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، عیسی منصوری اظهار نمود: معتقدیم که دادن وام به تنهایی اشتغال ایجاد نمیکند و کسب و کاری که با وام شروع شود از دوام و پایداری برخوردار نیست.
وی افزود: در طرح اشتغال روستایی برای حدود ۱۳۴ هزار طرح تسهیلات پرداخت شده و برای نخستین بار نظارت چند لایه بر تسهیلات را اعمال کردهایم.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار که در گفتوگوی خبری صدا و سیما سخن میگفت، افزود: از اواخر سال ۱۳۹۷ اطلاعات افرادی که تسهیلات طرح را دریافت نمودند به صورت کامل روی سامانه وزارت کار ثبت شده و امکان راستی آزمایی فراهم گشته است.
منصوری نظارت بر وام گیرندگان، نظارت بر پرداخت بموقع تسهیلات از سوی بانکها، وجود کمیتههای نظارت استانی، سامانه ناظر و سامانه شفافیت را همچون مراحل نظارت بر روند پرداخت تسهیلات طرح اشتغال روستایی عنوان نمود و با تایید انحراف بعضی از طرح های اشتغال روستایی، اظهار داشت: هم اکنون نزدیک به ۴۸۰۰ طرح دارای انحراف شناخته شده که گاها مورد اصلاح قرار گرفتهاند و رقم ۶۰۴ میلیارد تومان هم پول برگردانده شده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار در عین حال از افزایش سطح اشتغال سالانه روستایی از سه درصد به ۲۹ درصد اطلاع داد و تصریح کرد: به دنبال شیوع کرونا این آمار کاهش پیدا کرده است.
منصوری در بخش دیگری از این گفتوگو به گزارشی که در مورد انحراف از تسهیلات طرح اشتغال روستایی از این بخش خبری پخش شده اشاره و با انتقاد از آن اظهارکرد: سقف تسهیلات پرداختی در این طرح ۱۵ میلیارد تومان است و ما تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی نداریم. در بحث خرید و فروش وام اشتغال طی ۱.۵ سال قبل بانکها منابع جدیدی در اختیار نداشتند که بر مبنای آن وام جدیدی بدهند بنابراین مبحث خرید و فروش وام اتفاق نیفتاده است.
به قول وی ۶۷ درصد تسهیلات طرح اشتغال روستایی و معادل ۱۱.۵ هزار میلیارد تومان تا مرحله چهارم پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی اختصاص یافته و بیشتر آن مربوط به صنایع تبدیلی بوده و در بخش زراعت و باغداری هم ۱۵ درصد تسهیلات پرداختی متعلق به بخش کشاورزی بوده است.
معاون اشتغال وزارت کار در انتها تصریح کرد: هم اکنون با منابعی که به طرح اشتغال روستایی اضافه و تزریق شده و به حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده میزان تسهیلات هزینه شده در بخش کشاورزی زیر ۴۵ درصد بوده است.

منبع:

1399/05/01
23:46:50
5.0 / 5
2334
تگهای خبر: فروش , كسب و كار , هزینه , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی