مسیرساز
فراهانی طی تذكری مطرح كرد

ضرورت ارائه گزارش سالانه محیط زیست پایتخت

ضرورت ارائه گزارش سالانه محیط زیست پایتخت

مسیرساز: یك عضو شورای شهر پایتخت به ضرورت ارائه گزارش سالانه فاكتورهای اجرایی محیط زیست تهران در اجرای ماده واحده مصوبه گردنگیر شهرداری تهران به اندازه گیری فاكتورهای اجرایی محیط زیست شهری تاكید نمود.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان صحن علنی شورای شهر تهران طی تذکری اظهار داشت: غذایی که می خوریم، هوایی که تنفس می نماییم، آبی که می نوشیم و آنچه که سیاره ما را به مکانی جهت زندگی تبدیل نموده، از طبیعت سرچشمه گرفته است و اگر ما وظیفه خودرا برای کمک به آن انجام ندهیم، هر آنچه برای بقا لازم داریم از بین خواهد رفت.
وی اضافه کرد: در سال ۱۹۷۲، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قطعنامه UNEP (برنامه محیط زیست سازمان ملل) را تصویب کرد و ۱۶ خردادماه روز جهانی محیط زیست نام گرفت تا مراسم این روز فرصتی برای تفکر و رفتار مسئولانه افراد، شرکت ها و جوامع در حفظ و تقویت محیط زیست فراهم می آورد، شعار روز جهانی محیط زیست در سال ۲۰۲۰ "تنوع زیستی" اعلام شده است.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران اشاره کرد: بیماری همه گیر کرونا نشان میدهد که چگونه تخریب تنوع زیستی می تواند به سیستم های حامی زندگی انسانی لطمه برساند. هر ساله تقریباً یک میلیارد مورد بیماری و میلیون ها مرگ ومیر به سبب بیماری های ایجادشده توسط ویروس ها رخ می دهد. حدود سه چهارم از کل بیماری های عفونی در انسان از حیوانات منتقل می شوند و مردم هنوز هم نمی دانند پایداری تنوع زیستی در سیاره زمین از ما در مقابل همه گیری ها محافظت می کند. ما هم جهت زندگی نیازمند توجه به حفظ محیط زیست تهران و ایران هستیم.
فراهانی افزود: برمبنای بند الف، ماده واحده مصوبه «الزام شهرداری تهران به اندازه گیری فاکتورهای اجرایی محیط زیست شهری» مصوب ۲۱ دی ماه ۱۳۹۲ شورای اسلامی شهر تهران به شماره ۲۱۶۸۴، شهرداری تهران مکلف به «تهیه گزارش نتایج حاصل از اندازه گیری فاکتورهای اجرایی محیط زیست شهر تهران در هر سال و ارائه آن حداکثر تا اردیبهشت ماه سال بعد به شورای اسلامی شهر تهران» شده است.
عضو شورای شهر تهران عنوان کرد: تکلیف مهمی که توجه به آن برای صیانت از حق حیات شهروندان تهرانی لازم است اما متأسفانه شواهدی از اجرای آن و ارائه این گزارش به شورا جز یک مورد مشاهده نشده است.
وی اظهار داشت: به همین دلیل و بمنظور تاکید بر حفاظت محیط زیست شهر تهران با استناد به بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم ارائه گزارش سالانه نتایج حاصل از اندازه گیری فاکتورهای اجرایی محیط زیست شهر تهران» به شهرداری تهران تذکر می دهم.
فراهانی اضافه کرد: توجه به محیط زیست شهری و صیانت از حق حیات شهروندان و پایبندی به حفظ تنوع زیستی شهر، همچون انتظارات همشهریان عزیزمان برای تهران است و باید این مهم مورد پیگیری شهرداری تهران قرار گیرد.


منبع:

1399/03/19
10:38:36
5.0 / 5
2605
تگهای خبر: تخریب , شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی