مسیرساز
در صحن شورا مطرح شد؛

ارجاع شبانه دو لایحه از جانب شهرداری به شورا

ارجاع شبانه دو لایحه از جانب شهرداری به شورا

به گزارش مسیرساز اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ارجاع شبانه دو لایحه از جانب شهرداری تهران كه در كمیسیون ها بررسی نشده بود مخالفت كرد و این دو لایحه از دستور خارج شد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران امروز در دویست و پانزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران از طرح دو لایحه چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون های داخلی مناطق و چگونگی تعیین ارزش معاملاتی ساختمان را بیان نمود.
علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به طرح این دو لایحه در دستور جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار داشت: این دستور تازه دیشب به کارتابل اعضا ارسال شده و در هیچکدام از کمیسیون ها بررسی نشده است.
محسن هاشمی در واکنش به این اظهار نظر اظهار داشت: این دو لایحه مکمل بسته محرک اقتصادی شهرداری هستند، اگر دیر تصویب شوند دیگر آن بسته نمی تواند مفید فایده واقع شود.
در اد امه نوری عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: طبق ماده ۱۸ قانون شوراها دستور جلسات باید به ترتیب اولویت باشد و طبق دستور جلسه بررسی باغات در اولویت است.
او افزود: اگر معتقدیم که فقط ماشین رای نیستیم پس باید طرح ها در کمیسیون ها بررسی شود این دو لایحه در صحن آمده اما ما هیچ ذهنیتی در مورد آنها نداریم.
عضو شورای شهر تهران افزود: نمی توانیم بگوییم که برخی مردم از مردمان دیگر مردم تر هستند خیلی از پرونده های باغات بررسی شان باقی مانده و مردم به آن اعتراض دارند.
در ادامه مرتضی الویری در واکنش به آمدن این دو لایحه در صحن اظهار داشت: همانطور که از لحاظ قانونی نمی توان این دو لایحه را در صحن بیان کرد از لحاظ قانونی هم نمی توان آنرا خارج کرد و می شود جهت بررسی آن در صحن رای گیری کرد. اگر منافع شهر بر منافع کمیسیونی ارجحیت دارد این لوایج را به عقب بیندازیم.
حجت نظری دیگر عضو شورا هم اظهار داشت: لوایح به هر دلایلی در دستور گذاشته شده اند برای حذف آنها از دستور باید رای گیری شود.
در نهایت محسن هاشمی بدون رای گیری دو لایحه مذکور را از دستور خارج کرد.

1399/02/31
16:28:32
5.0 / 5
3392
تگهای خبر: ساخت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی