مسیرساز
گزیده بیانات رهبر انقلاب در ارتباط تصویری با هفت مجموعه تولیدی

حقوق طبیعی نیروی كار باید رعایت شود

حقوق طبیعی نیروی كار باید رعایت شود

به گزارش مسیرساز به مناسبت هفته كارگر و پیگیری تحقق شعار سال، ارتباط تصویری هفت مجموعه تولیدی با رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار گردید.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، به مناسبت هفته کارگر و پیگیری تحقق شعار سال (جهش تولید) ارتباط تصویری از هفت مجموعه تولیدی فعال در نقاط مختلف کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی برقرار شد. در این ارتباط، مدیران و برخی از کارگران نمونه واحدهای تولیدی از وضعیت تولید، دستاوردها، مسائل و مشکلات این واحدها گزارشهایی بیان و همینطور راهکارها و پیشنهادهایی برای حل این مسائل و تحقق شعار سال مطرح نمودند.
بخش هایی از بیانات رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار به شرح زیر است:
**یکی از نکاتی که در باب کارگران و به مناسبت هفته کارگر خوب است روی آن تکیه بشود، مساله رعایت حق نیروی کار است. حقوق طبیعی نیروی کار باید رعایت بشود. یعنی دستمزد عادلانه، پرداخت منظم و بدون تأخیر، ثبات اشتغال یعنی امنیت شغلی -که بنده روی این امنیت شغلی هم سالهای قبل تکیه کردم، تاکید کردم- که این یکی از مسائل بسیار مهم می باشد.
**بعضی از آقایانی که صحبت کردند، اشاره کردند که هیچ نیروی کاری را در این مدت از کار منفک نکردند این بسیار کار خوبی است. بسیار روش خوبی است. امنیت شغلی. مساله بیمه، مساله آموزش، مساله خدمات رفاهی، مساله ی بهداشت و درمان، اینها چیزهایی است که جزو حقوق کارگران است و این وظایف طبیعی کارفرماست. البته اگر اهتمام بیشتری نسبت به کارگر انجام بگیرد -مثل این که نیازهای خانواده مورد مراعات قرار بگیرد یا آموزش فرزندان یا ازدواج و امثال اینها- طبعاً تاثیر بیشتری در ارتباط و التیام بین کارگر و کارفرما خواهد داشت که کار مبارک و خوبی است.
**تولید را می توان به سیستم ایمنی و دفاعی بدن تشبیه کرد. این روزها مساله کرونا هم مطرح است. نقش سیستم دفاعی بدن در مواجهه با ویروسها، میکروبها و مهاجم های ضد سلامت نقش خیلی مهمی است. همین ویروس کرونا بلاشک وارد بسیاری از بدنها شد لکن آنها مریض نشدند. چرا؟ به خاطر این که یک سیستم دفاعی سالم خوبی داشتند توانست دفاع کند و امنیت بدن را تأمین بکند.
**در اقتصاد کشور اگر ما اقتصاد را به یک بدن تشبیه نماییم، بدن انسان تشبیه بکنیم، سیستم دفاعی و امنیت بخش اقتصاد عبارت از تولید است. یعنی آن چیزی که می تواند ویروسهای مهاجم و میکروب های مهاجم به اقتصاد را خنثی بکند و اقتصاد را سالم نگه دارد تولید در کشور است.
**ما البته اقتصادمان متأسفانه گرفتار میکروب ها و ویروسهای طبیعی گوناگونی است و ویروسهای دست سازهم مثل تحریم و مساله قیمت نفت هم حوادثی هستند که به اقتصاد ضربه میزنند. اگر ما تولید خوب و مناسب و شایسته و روبه رشد همواره در کشور داشته باشیم در مقابل این ویروسها میتوانیم مقاومت بکنیم.
** یک همکاری دوجانبه واقعی میان نیروی کار و کارفرما میتواند تولید و ارزش افزوده را افزایش بدهد.
** کارگر، مهارت و احساس مسئولیت و دقتش را افزایش بدهد و کارفرما سهم نیروی کار را از عواید بنگاه اقتصادی افزایش بدهد. این یکی از چیزهایی است که لازم است.
**دیدم دوستان از برخی از مصوباتی که نظرات کارگر در آنها ملاحظه نشده شکایت می کنند؛ این مقررات حتما با نگاه عادلانه بایستی تنظیم بشود و مسئولین بنگاه ها هم به این نکته توجه بکنند.
**در سیاستهای اقتصاد مقاومتی هم همین را گفتیم یعنی همکاری این دو. آن وقت در این صورت، کارگر و کارفرما مشترکاً ستون اصلی ایجاد رشد اقتصادی و پیشرفت اقتصادی را می سازند.
متن کامل سخنان رهبر معظم انقلاب را اینجا بخوانید.1399/02/18
13:33:54
5.0 / 5
2853
تگهای خبر: تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی