مسیرساز
اسلامی در مراسم بهره برداری از ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی:

سال جاری ۲۰۰۰ دستگاه ناوگان ریلی تحویل می گیریم

سال جاری ۲۰۰۰ دستگاه ناوگان ریلی تحویل می گیریم

به گزارش مسیرساز وزیر راه و شهرسازی از تولید و تحویل ۲۰۰۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی امسال اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت تحقق شعار جهش تولید، توسعه شبكه ریلی در دستور كار قرار دارد و امیدواریم تا آخر دولت ۱۲۰۰ كیلومتر به خطوط ریلی كشور اضافه شود.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، محمد اسلامی ظهر امروز در مراسم بهره برداری از ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل اظهار نمود: تحقق شعار جهش تولید در حوزه راه آهن به معنای بهینه تر، ایمن تر، سریع تر و اقتصادی تر کردن حمل و نقل ریلی است و وقتی از بهینه تر کردن صحبت می نماییم به معنای این است که باید خواب واگن ها کمتر شود و ضریب ایمنی نقل و انتقالات و استفاده از توان مویرگی راه آهن به حداکثر ممکن برسد. همینطور باید سرعت بازسازی خطوط بیشتر شده و خطوط دوم ریلی را برای بالا بردن ظرفیت شبکه به بهره برداری برسانیم.
وی ادامه داد: سال جاری می توانیم سهم بیشتری در ترانزیت بار داشته باشیم و سهم ریل را در حمل بار افزایش دهیم. همینطور امیدواریم تا آخر دولت دوازدهم ۱۲۰۰ کیلومتر راه آهن به شبکه ریلی کشور اضافه شود؛ چون که بعنوان مثال شرکت راه آهن متعهد است حداقل ۲۰۰ و حداکثر ۴۰۰ کیلومتر خطوط فرعی را به بهره برداری برساند و پروژه های راه اندازی خط دوم ریلی را هم در دستور کار دارد که مهمترین آن خطوط ریلی بافق – اصفهان و کرج قزوین است.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: پارسال ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی ساخته شد و امیدواریم سال جاری به هدف تولید ۲۰۰۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی دست پیدا نماییم.
اسلامی خاطرنشان کرد: در روزها و هفته های گذشته که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد با وجود مشکلاتی که برای همه به وجود آورد، این ایام فرصت بسیار مناسبی برای ایمن سازی و بازسازی خطوط است و زیباسازی واگن ها باید به صورت جدی صورت گیرد تا بتوانیم با انجام چنین اقداماتی حس مطلوبیت برای مسافران را بالا ببریم. همینطور گسترش شبکه ریلی در جهت شعار جهش تولید مقام معظم رهبری و توجه ویژه رئیس جمهور به این مساله همچون اهداف ما در حوزه راه آهن است، چون که می توانیم از مزایای آن در توسعه ترانزیت و شبکه ریلی استفاده نماییم.1399/02/11
11:24:29
5.0 / 5
3250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی