مسیرساز
در گزارش مسیرساز عنوان شد؛

آخرین وضعیت مرمت قدیمی ترین پل ثبتی تهران

آخرین وضعیت مرمت قدیمی ترین پل ثبتی تهران

مسیرساز: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، از اتمام مرمت نهایی پل تاریخی كن در تابستان امسال آگاهی داد.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، حجت نظری عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در تذكری در ۱۷ آذر سال ۹۸، اعلام نمود: پل كن قدیمی ترین پل ثبت شده استان تهران است كه در اثر سیل لطمه دیده اما برای مرمت آن كاری انجام نشده است. وی در این تذكر از تهیه طرحی برای مرمت پل تاریخی كن آگاهی داد و اشاره كرد: این اقدام باید از طرف وزارت میراث فرهنگی انجام می شد كه آنها از زیر بار مسئولیت شانه خالی كردند.
با گذشت یك سال از این اتفاق برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب آخرین وضعیت مرمت این پل تاریخی، اظهار داشت: زمان زیادی پس از آن كه این پل گرفتار لطمه شده بود مسئولیت مرمت آنرا به سازمان زیباسازی محول كردند و به محض ارجاع این كار با جلساتی كه با اهالی كن و كارشناسان برگزار كردیم برنامه عملیاتی برای حفاظت از این پل مشخص شد. در گام نخست برای آنكه بارش های پاییزی و زمستانی منجر به لطمه بیشتر پل نشود و باقی مانده پل نیز گرفتار خرابی بیشتر نشود با فوریت و اضطرار اقداماتی بر روی پل انجام شد تا مسیر آب و طغیان آن نتواند موجب خرابی بیشتر پل شود و آنرا از مخاطرات بیشتر نجات دادیم. در بارندگی های اخیر نیز دیدید هیچ گونه صدمه ای به پل نرسید.
وی اضافه كرد: در گام دوم با همكاری میراث فرهنگی برنامه مرمت را طراحی كردیم كه به سبب اتفاقات اخیر فعالیت ها با كندی انجام شد و بنظر می رسد طی ۱۰ روز آینده پیمانكار انتخاب و در صورتیكه شرایط مهیا باشد تا خرداد ماه و نهایتاً تا تابستان عملیات مرمت نهایی خواهد شد اما هم اكنون این پل تاریخی از خطر سیل در امان است.


منبع:

1399/02/04
20:33:36
5.0 / 5
2861
تگهای خبر: وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی