مسیرساز
سال جهش تولید،

چرا بیشتر مردم از برندهای خارجی استفاده می كنند؟

چرا بیشتر مردم از برندهای خارجی استفاده می كنند؟

به گزارش مسیرساز یك فعال كارگری با تاكید بر اصلاح قوانین بانكی در كشور اظهار داشت: بانكها باید همراهی بیشتری در سال جهش تولید داشته باشند.


رحمت اله پورموسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نامگذای سال ۱۳۹۹ به نام "جهش تولید" اظهار داشت: در طول سالهای گذشته پایه و اساس خیلی از نامگذاری ها مباحث اقتصادی بوده و رهبر معظم انقلاب باتوجه به دغدغه جامعه، موضوعات اقتصادی را بعنوان شعار سال انتخاب می كنند.
وی افزود: باتوجه به مشكلات اقتصادی و محدودیتها و تحریم های ظالمانه ای كه مقابل ملت ایران اعمال شده، بهترین كار برای تحقق شعار امسال این است كه از تولید غافل نشویم و تولید را به سمت كیفیت ببریم.
پورموسی با تاكید بر افزایش كیفیت تولیدات اظهار داشت: دلیل اینكه مردم بیشتر از برندهای غیر ایرانی استفاده می نمایند، كیفیت است. وقتی مردم به سمت كالای خارجی می روند و لوازم خانگی و برقی با برند خارجی می خرند، طبیعی است كه تولید داخلی بازار خودرا پیدا نمی كند.
این فعال كارگری اولویت جهش تولید را كیفی سازی تولید دانست و اشاره كرد: بااینكه كمیت هم در كنار كیفیت مهمست ولی در شرایط حاضر باید به سمت كیفی سازی برویم، چون با تولید كیفی است كه می توانیم بازارهای هدف صادراتی را هم در اختیار بگیریم و درآمدهای ارزی را افزایش دهیم.
وی در عین حال جلوگیری از واردات بی رویه به كشور را در جهش تولید موثر خواند و اظهار داشت: جلوگیری از ورود كالاهای مشابه خارج و كالاهای قاچاق سبب رونق تولید می شود.
پورموسی بر لزوم اصلاح قوانین بانكی در كشور اصرار كرد و اظهار داشت: در كشورهای دیگر بانكها هنگام پرداخت تسهیلات به كارفرمایان یا كارآفرینان، خودرا در سود و زیان بنگاه شریك می دانند ولی در كشور ما وام با سود بالا به تولید داده و زمان اندكی برای بازپرداخت آن درنظر گرفته می شود؛ در صورتیكه تولید تا به ثمر بنشیند زمان زیادی لازم دارد.
این فعال كارگری اشاره كرد: در جلسات دستمزد شورای عالی كار همه ساله می بینیم كه كارفرمایان هزینه های بنگاه و تولید را به گردن دستمزد كارگران می اندازند؛ در صورتیكه سهم دستمزد در قیمت تمام شده تولید بیش از ۷ تا ۸ درصد نیست؛ پس معتقدم كه سیستم بانكی باید خودرا با شرایط تولید در كشور وفق دهد و بانكها همراهی بیشتری در سال جهش تولید داشته باشند.
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۹ را به نام سال «جهش تولید» نامگذاری و تاكید نمودند باید با كار ۱۰ برابری تولید به جایی برسد كه در زندگی مردم اثر بگذارد.
منبع:

1399/01/14
14:19:58
5.0 / 5
3220
تگهای خبر: بازار , تولید , كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی