مسیرساز
در صحن شورای شهر؛

یك فوریت طرح حفاظت از میراث معماری معاصر تهران تصویب گردید

یك فوریت طرح حفاظت از میراث معماری معاصر تهران تصویب گردید

مسیرساز: یك فوریت طرح گردنگیر شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، علی اعطا در جلسه علنی شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه (س) و تبریك روز زن با اشاره به ضرورت تصویب یك فوریت «طرح گردنگیر شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر» بوسیله سیاست های تشویقی، گردنگیر آور و محدود كننده، اظهار نمود: در این راستا در پیش نویس این طرح ۶ سیاست معین شده است. از این سیاست ها می توان در جهت حفاظت از میراث معماری معاصر بهره برد.

رئیس كمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران افزود: این طرح بر اساس ماده ۴۶ برنامه پنج ساله سوم شهر تهران نوشته شده است. این ماده بطور مشخص درباره پشتیبانی، حفظ و احیای آثار، بافت و ابنیه باارزش صحبت می كند.

وی درباب ضرورت تصویب این طرح به صورت یك فوریت توضیح داد: در ماده ۴۶ هفت بند آمده است كه در سه بندی كه مشخصاً مربوط به این مساله است، تكالیفی مشخص شده كه تا آخر سال اول برنامه باید اجرایی شود.

اعطا با تاكید بر اینكه این طرح بر طبق فوریت برنامه تهیه شده است، عنوان كرد: همچین طی یك الی دو ماه اخیر سرعت تخریب آثار باارزش معماری به شدت افزایش یافته است. تقریباً هفته ای نیست كه در رسانه های فعال در این عرصه خبری در خصوص تخریب این آثار نشنویم، كه معمولاً به شدت مورد اعتراض فعالان، رسانه ها و علاقمندان این حوزه قرار می گیرد.

رئیس كمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران اشاره كرد: در این مقطع كه گرایش شورا به سمت توجه به بافت های تاریخی و فرهنگی هست اگر به این مساله اولویت ندهیم گمان نكنم بتوانیم از عملكرد خود دفاع نماییم.

در نهایت از ۱۷ عضو حاضر در صحن شورای شهر تهران ۱۴ نفر به تصویب یك فوریت این طرح رأی مثبت دادند.


منبع:

1398/11/27
15:19:35
5.0 / 5
3994
تگهای خبر: تخریب , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی