مسیرساز
نایب رئیس كمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ خبر داد

حداقل حقوق كارمندان در سال آینده ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان تعیین شد

حداقل حقوق كارمندان در سال آینده ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان تعیین شد

به گزارش مسیرساز نایب رییس كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور سال ۹۹ از مصوبه این كمیسیون در مورد افزایش ۱۵ درصد حقوق كارمندان در سال ۹۹ و تعیین مبلغ دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بعنوان حداقل حقوق در سال آینده اطلاع داد.علی اصغر یوسف نژاد در گفتگو با ایسنا، از مصوبه كمیسیون تلفیق در تبصره ۱۲ لایحه بودجه اطلاع داد كه بر مبنای آن دولت مكلف است در سال ۹۹ افزایش ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیات علمی، قضات و كاركنان كشوری و لشگری شاغل در تمامی دستگاه های اجرایی و همینطور نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را بگونه ای انجام دهد كه بعد از اعمال افزایش حقوق به میزان ۱۵ درصد مجموع مبلغ مندرج در حكم كارگزینی (برای كاركنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهیانه (برای كاركنان قرارداد كار معین و كار مشخص) به نسبت مدت كاركرد و حكم حقوقی بازنشستگان متناسب سنوات خدمت قابل قبول از ۲۸ میلیون ریال كمتر نباشد.

به گفته او بر طبق این مصوبه تفاوت تطبیق مبحث ماده ۷۸ قانون مدیریت خدمات كشوری در حكم حقوق، بدون تغییر باقی بماند و مابه التفاوت ریالی منابع مندرج در حكم كارگزینی (برای كاركنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهیانه (برای كاركنان قرارداد كار معین و كار مشخص) نسبت به مبلغ ۲۸ میلیون ریال به تفاوت تطبیق مذكور اضافه می شود. این تفاوت تطبیق برای شاغلین مشمول كسر كسور بازنشستگی است.

نایب رئیس كمیسیون تلفیق تصریح كرد: طبق این مصوبه حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین، حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول قانون مدیریت خدمات كشوری و حداقل حقوق كارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت و سایر حقوق بگیران دستگاه های اجرایی و صندوق های بازنشستگی وابسته به دستگاه های اجرایی و مستمری ها و سایر حمایتی های متناسب با آنها معادل افزایش ضریب ریالی به میزان ۱۵ درصد افزایش می یابد.

وی افزود: طبق این مصوبه سقف معافیت مالیاتی در سال ۹۹ سالانه مبلغ ۳۶ میلیون تومان (ماهانه سه میلیون تومان) تعیین می شود. نرخ مالیات بر كل درآمد كاركنان دولتی و غیر دولتی شامل حقوق و مزایای فوق العاده و كارانه مازاد بر مبلغ مذكور تا ۱.۵ برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد ۱.۵ برابر تا ۲.۵ برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۵ درصد و نسبت به مازاد ۲.۵ برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه ۲۰ درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات ۲۵ درصد است.

یوسف نژاد اظهار داشت: بر طبق این مصوبه میزان معافیت مالیاتی اشخاص مبحث مواد ۵۷ و ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم سالیانه مبلغ ۲۸۸ میلیون ریال (ماهانه دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان) تعیین می شود.

یوسف نژاد همینطور از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق اطلاع داد كه بر مبنای آن شورای برنامه ریزی استان و شهرستان سراسر كشور مكلفند تا ۵ درصد از اعتبارات تملك دارایی سرمایه ای استان را برای راه اندازی، تكمیل، بازسازی و تجهیز رده های انتظامی با اولویت پاسگاه ها و كلانتری ها هزینه كنند.
نایب رئیس كمیسیون تلفیق همینطور اظهار داشت: برپایه مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق دولت مكلف است جهت تجهیز و بازآمد (اورهال) كردن بالگردهای هوانیروز ارتش كه همیشه جزو نخستین و پیشروترین گروه های امداد و نجات در حوادث غیرمترقبه كشور هستند، مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به ردیف بودجه هوانیروز ارتش اضافه كند.

1398/11/02
15:07:23
5.0 / 5
4158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی