مسیرساز
پارسایی:

مبحث سقوط هواپیما را سیاسی یا امنیتی نكنیم

مبحث سقوط هواپیما را سیاسی یا امنیتی نكنیم

به گزارش مسیرساز سخنگوی كمسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم پرهیز از سیاسی یا امنیتی كردن حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوكراینی بر لزوم دسترسی آزاد جهت بررسی اشتباهات رخ داده در این حادثه تاكید نمود.


بهرام پارسایی در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه «بی تدبیری و بی برنامگی سازمان هواپیمایی در مبحث سقوط هواپیمای اوكراینی از روز روشن تر است»، اظهار نمود: درست است كه آقای حاجی زاده همه گناه ها را به گردن گرفت ولی ما می دانیم طبق قوانین ایكائو و قوانین داخلی كدام سازمان مقصر است و نباید به این هواپیما اجازه پرواز می داد یا باید برایش مسیر امن تعریف می كرد. سماجت آنها پس از این حادثه بر سر این كه علت سقوط نقص فنی است هم بسیار شتاب زده و غیرحرفه ای بود. هیچگاه نباید با قاطعیت علت سقوط را نقض فنی عنوان می كردند.
سخنگوی كمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی هم چنین با تاكید بر لزوم پرهیز از سیاسی و امنیتی كردن حادثه سقوط هواپیما افزود: رهبری هم تاكید نمودند كه جلوی این حوادث گرفته شود؛ این اتفاق زمانی می افتد كه دسترسی آزاد برای تشخیص اشتباهات رخ داده وجود داشته است. من به سهم خود معتقدم بخشی از خطا از سیستمی است كه آن جا وجود دارد. فناوری روز دنیا بگونه ای است كه حتی اگر اپراتور هم خطا كند سیستم خطا نمی كند و نوع هواپیما، مسیر، مقصد و سرعت اش مشخص است، بنابراین بخشی از اشكال به سیستم ضد هوایی بر می گردد كه باید اجازه دهیم در اینباره كار كارشناسی صورت گیرد و كشور سازنده هم توضیح دهد نباید این مورد را سیاسی نماییم.
وی افزود: رئیس جمهور می گوید مبحث را دیر فهمیده نمی گردد پذیرفت كه رئیس شورایعالی امنیت ملی دیرتر از دیگران متوجه شود چه اتفاقی افتاده است. اینها نكاتی است كه سبب افزایش جو بی اعتمادی، ناراحتی مردم و سوء استفاده از خطاها و بی تدبیری ها می شود.
سخنگوی كمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویكرد مجلس به این حادثه اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی خیلی راحت از كنار اتفاقات متفاوتی كه در كشور افتاده رد شده و از ماجرای بنزین گرفته تا حادثه كرمان و سقوط هواپیما به جلسه غیرعلنی بسنده كرده است. متاسفانه مجلس شورای اسلامی به علل مختلف به حاشیه رفته است.1398/10/25
16:47:35
5.0 / 5
4687
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی