مسیرساز
خداكرمی اعلام كرد

شناسایی هزار مورد مبتلا به بیماری ایذر در شش ماهه نخست سال

شناسایی هزار مورد مبتلا به بیماری ایذر در شش ماهه نخست سال

به گزارش مسیرساز عضو كمیسیون سلامت شورا اظهار داشت: در 6 ماهه اول امسال، هزار مورد جدید بیمار مبتلا به ایدز در كشور شناسایی شده اند و اگر تابوهای اطراف این بیماری شكسته شود، میزان شناسایی چندین برابر خواهد بود.


به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، ناهید خداكرمی عضو كمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران به مناسبت روز جهانی ایدز تذكری را در صحن علنی شورای شهر تهران قرائت كرد.

متن این تذكر به شرح زیر است: متاسفانه در ۶ ماهه اول امسال، هزار مورد جدید بیمار مبتلا به ایدز در كشور شناسایی شده اند و اگر مساله اجتماعی و تابوهای اطراف این بیماری شكسته شود، میزان شناسایی چندین برابر خواهد شد، پس مجموعه مدیریت شهری در این مدت حمایت های لازم را برای شناسایی این بیماری انجام داده است. اما نكته حائز اهمیت این است كه با عنایت به افزایش آمار مبتلایان به ویروس اچ.آی. وی بوسیله روابط جنسی محافظت نشده و تغییرات فرهنگی، اجتماعی و جمعیتی و همین طور آمار قابل توجه نوجوانان و جوانان ساكن در شهر تهران، لازم است كه شهرداری تهران بودجه های فرهنگی-اجتماعی خودرا در راه پیشگیری، مشاوره و تشویق به آزمایش افراد دارای روابط پر خطر با بهره گیری از خدمات وزارت بهداشت سوق دهد.

همه باید با هم صحبت نماییم و به این نتیجه برسیم كه اگر این كشتی سوراخ باشد و ما این مساله را پنهان نماییم، همه با هم غرق خواهیم شد.

همچنان كه در همه موارد چه در خشم ها و چه در بیماری های پنهان شده و... می تواند عوارض جبران ناپذیری برای كشور به همراه داشته باشد. پس درخواست من این است كه اداره كل فرهنگی-اجتماعی و ستاد سمن ها در مورد آگاهی بخشی و توانمندسازی جوانان بیشتر كار كنند. نترسیم از اینكه به جوان گوشزد نماییم در صورت داشتن رفتار پرخطر جنسی از كاندوم استفاده كنید. نترسیم از اینكه به جوان ها بگوئیم در صورت داشتن روابط پرخطرجنسی چه خطراتی آنها را تهدید می كند و هرچقدر ما شفاف تر صحبت نماییم و جوانان خودرا آگاه نماییم مسلما آنها رفتار وفادار به خانواده را یاد می گیرند و چارچوب روابط حاصل از ازدواج را ارج می نهند و هرچقدر در این زمینه صحبت نكنیم باید منتظر فجایعی نظیر ماجرای روستای واقع در جنوب شرقی كشور كه سال جاری خبرساز شد باشیم. بدین سبب همه از این كشتی كه مسافر آن هستیم، محافظت نماییم.


منبع:

1398/09/10
15:03:40
5.0 / 5
4282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی