مسیرساز

نشانی سایت مسكن ملی اعلام گردید

نشانی سایت مسكن ملی اعلام گردید

به گزارش مسیرساز معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان نشانی سایت ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن اظهار داشت: متقاضیان می توانند شرایط ثبت نام را از روز شنبه (18 آبان) مطالعه كنند و به جهت اینكه فرصت برابر در اختیار همه قرار گیرد، سه روز زمان دارند كه مدارك خودرا بارگذاری كنند. 10 استان آماده نام نویسی هستند كه در نخستین گام از سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و جنوبی شروع می شود.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: متقاضیان ثبت نام طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسكن می توانند از روز شنبه با مراجعه به سایت www.tem.mrud.ir شروط نام نویسی را مطالعه كنند. هر سه روز یك دفعه پروسه ثبت نام در سه تا چهار استان شروع می شود. در نخستین گام در سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و خراسان جنوبی نام نویسی آغاز می شود. مرحله دوم مربوط به كردستان، كهگیلویه و بویراحمد و گلستان است. در گام سوم نیز نام نویسی در چهارمحال و بختیاری، همدان و یزد آغاز می شود. در سایر مناطق همچون شهرهای جدید اطراف تهران نیز مراحل ثبت نام بزودی آغاز و همانند ۱۰ استان مذكور اطلاع رسانی خواهد شد.
وی ادامه داد: پیشرفت پروژه در استانهای مختلف، متفاوت می باشد. بعضی پروژه ها شروع شده و برخی دیگر آماده آغاز است. وقتی متقاضیان ثبت نام كنند مراحل و جزئیات طرح مورد نظر خودرا می بینند. آنچه مهمست اینكه مردم ظرف دو سال خانه خودرا تحویل می گیرند.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز مرحله اعلام شرایط ثبت نام از روز شنبه اشاره كرد: روزهای شنبه، یكشنبه و دوشنبه را به مشاهده شرایط ثبت نام اختصاص داده ایم تا متقاضیانی كه واجد شرایط هستند مدارك مورد نیاز را برای بارگذاری در سایت آماده كنند و كسی جا نماند. با عنایت به محدودیت ثبت نام، زمان سه روزه برای آماده كردن مدارك را اختصاص دادیم تا متقاضیان برای ثبت نام الكترونیكی فرصت برابر داشته باشند.
محمودزاده درباره نوع قراردادها اظهار داشت: در طرح اقدام ملی، سبد متنوعی را طراحی كردیم كه پروژه های مشاركتی، بخش كوچكی از آن است. اغلب پروژه ها یا برمبنای واگذاری زمین ۹۹ ساله یا برمبنای قیمت تمام شده فروش اقساطی است. بطور مثال كسانی كه در بافتهای فرسوده و ناكارآمد ملك شخصی دارند و می خواهند بازسازی كنند، بسته تشویقی شهرداری در پروانه به آنها اختصاص می یابد. یك نوع دیگر در شهرهایی است كه دولت امكان تامین زمین دارد كه واگذاری ۹۹ ساله انجام می شود و در حقیقت زمین رایگان به متقاضیان اختصاص می دهیم.
وی افزود: عمده بحث روی فروش اقساطی زمین است؛ یعنی ساختمان با قیمت تمام شده با سازنده توافق می شود. با عنایت به طول دوره ساخت كه حدود دو سال ممكنست زمان ببرد، قسمتی از هزینه اجرا بوسیله تسهیلات تامین می شود و بخشی هم خود شخص باید آورده واریز نماید. درباب قیمت زمین، حداقل دو سال تنفس می دهیم و بعد به صورت اقساطی از متقاضیان دریافت می نماییم كه با یك رقم خیلی جزئی، مالك زمین می شوند.
وی قیمت واحدها را متناسب با شرایط هر پروژه دانست و اظهار داشت: ما برای متقاضیان قدرت انتخاب گذاشته ایم. اولا راه اندازی خانه ها برمبنای الگوی مصرف است اما به هر حال واحدهای متنوعی را بنا به سلیقه متقاضیان ارائه می نماییم. واحدها برمبنای قیمت تمام شده بازار خواهد بود و دولت در این پروسه نه تنها سودی نمی برد بلكه یارانه و زمین هم در اختیار می گذارد. فقط یك سود جزئی به سازندگان می رسد. هدف نهایی دولت این است كه مردم صاحب خانه شوند.
منبع:

1398/08/17
17:26:51
5.0 / 5
4200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی