مسیرساز

افزایش نرخ بیكاری آمریكا

افزایش نرخ بیكاری آمریكا

به گزارش مسیرساز نرخ بیكاری آمریكا تا آخر ماه اكتبر به ۳.۶ درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش مسیرساز به نقل از وال استریت ژورنال، با وجود كاهش رشد اقتصادی در سطح جهان و تداوم جنگ تجاری با چین، بازار كار آمریكا كماكان در موقعیت نیرومندی باقی مانده است بگونه ای كه عملكرد بازار كار بزرگ ترین اقتصاد جهان با وجود اعتصاب گسترده در شركت جنرال موتورز كماكان رضایت بخش بوده است.
در ماه اكتبر ۱۲۸ هزار فرصت شغلی بوجود آمده است كه بخش بزرگی از این اشتغال زایی كماكان بر دو شدولت بوده است. دولت طی سه ماهه سوم سال در مجموع ۹۵ هزار نفر را به استخدام خود درآورده است. هر چند نرخ بیكاری تا آخر ماه اكتبر نسبت به ماه قبل ۰.۱ درصد بیشتر شده اما كماكان در یكی از پایین ترین سطوح ۵۰ سال گذشته خود قرار گرفته است.
كیتی بوستیانیك، اقتصاد دان ارشد بازار آمریكا در موسسه " اكسفورد اكونومیكس" اظهار داشت: این یك گزارش شغلی نیرومند بود. با عنایت به از دست رفتن ۴۱ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی در نتیجه اعتصابات شركت جنرال موتورز، انتظار می رود با بازگشت شرایط به حالت عادی و احیای مجدد این فرصت های شغلی، روند نیرومند اشتغال زایی ادامه داشته باشد.
طی این مدت هم چنین نرخ مشاركت در بازار كار كه نسبت جمعیت فعال در بازار كار به كل جمعیت بالغ را اندازه می گیرد به ۶۳.۳ درصد رسیده است كه بالاترین رقم ثبت شده از سال ۲۰۱۳ تابحال به حساب می آید.
نكته نگران كننده در این بین آن است كه هم زمان با كاهش نرخ رشد اقتصادی شاهد كاهش میزان فرصت های شغلی بوده ایم: متوسط اشتغال زایی ماهانه از ۲۲۳ هزار فرصت ماهانه در سال ۲۰۱۸ به تنها ۱۶۷ هزار فرصت در سال ۲۰۱۹ رسیده است.
حالا و به دنبال كاهش نرخ بیكاری، كارفرمایان مجبور به افزایش سطح دستمزدها برای جذب و حفظ نیروهای كار مورد نیاز خود شده اند. نینا لیم، یك كارفرمای تولید كننده برنج و نشاسته اظهار داشت كه برای حفظ نیروی كار خود مجبور شده است سطح دستمزد كارگران خویش را بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بیشتر از حداقل دستمزد ۱۳.۸۰ دلاری در هر ساعت تعیین شده در كالیفرنیا افزایش دهد. وی ادامه داد: معمولا كارفرما بودن درآمد بیشتری از كارمند بودن دارد اما خیلی وقت ها هم كارفرما بودن با عنایت به هزینه های بالای زندگی و دستمزدها دارای مشكلات زیادی است و این مشكلات هم اكنون نسبت به قبل افزایش پیدا كرده اند.1398/08/11
21:09:19
5.0 / 5
4171
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی