مسیرساز
رئیس بنیاد مستضعفان به مسیرساز اعلام كرد:

تحویل پلاسكو به كسبه در نیمه دوم ۹۹

تحویل پلاسكو به كسبه در نیمه دوم ۹۹

مسیرساز: رئیس بنیاد مستضعفان اعلام نمود همانطور كه وعده داده بودیم، ساختمان پلاسكو در 15 طبقه به اضافه پنج طبقه زیرزمین تا نیمه دوم سال آینده ساخته و به كسبه آن تحویل داده می شود و همه اختلافاتی كه در گذشته بین بنیاد و دستگاه های مختلف بود را حل كردیم.


به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، پرویز فتاح در بازدید بامداد امروز از روند ساخت و پیشرفت ساختمان پلاسكو در پاسخ به سوالی در خصوص این كه با عنایت به تأخیرهای صورت گرفته در روند ساخت و تحویل ساختمان پلاسكو به كسبه آن، الان در چه وضعیتی قرار داریم، اظهار نمود: با عنایت به اختلافات و مسائلی كه پیش آمده بود، در ساخت ساختمان پلاسكو هم تأخیر بوجود آمد اما مراحل اجرایی این ساختمان تجاری از اسفندماه ۹۷ شروع شد و همانطور كه قول دادیم نهایتا دو ساله آنرا تحویل می دهیم.
وی با بیان این كه ساختمان پلاسكو در نیمه دوم سال آینده ساخته شده و به كسبه آن تحویل داده می شود، اضافه كرد: همه اختلافات را در زمینه چگونگی ساخت ساختمان پلاسكو حل كردیم و همانطور كه قبلا وعده داده شده بود این ساختمان تجاری در ۱۵ طبقه به اضافه پنج طبقه زیرزمین ساخته خواهد شد و می خواهیم آنرا به شكلی بسازیم كه به نمادی در كشور تبدیل گردد.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان این كه همه هزینه های ساخت ساختمان پلاسكو بر عهده بنیاد مستضعفان و هزینه های بازسازی و مقاوم سازی ساختمان شمالی پلاسكو با هزینه كسبه آن انجام می شود، افزود: با عنایت به این كه باید در ساختمان جدید پلاسكو همه ضوابط اصولی و مهندسی را رعایت نماییم، مغازه های پلاسكو قدری از نظر متراژ كوچك تر می شوند كه كسبه پلاسكو آنرا پذیرفته اند و مشكلی هم اكنون وجود ندارد اما تعداد مغازه ها كمتر نخواهد شد.
فتاح در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار ایسنا در خصوص این كه در گذشته وضعیت قراردادهای بنیاد مستضعفان با كسبه پلاسكو در مراحل ساخت و تحویل به شكلی بود كه كسبه از آن رضایت نداشتند و الان چه تغییراتی در آن صورت گرفته است، اظهار داشت: قراردادها نیز اصلاح شده و هیچ هزینه ای از كسبه دریافت نخواهیم كرد و الان مراحل اجرایی ساخت پلاسكو با سرعت در حال انجام می باشد و امیدواریم بموقع این كار را تمام نماییم.
وی ادامه داد: یكی دیگر از توافقاتی كه در این زمینه صورت گرفته، ساخت نمادی برای شهدای آتش نشان پلاسكو است كه می خواهیم آنرا با هزینه بنیاد مستضعفان و در شأن این شهدا بسازیم.
پلاسكو قدیمی پروانه نداشت
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی - معاون شهرسازی شهردار تهران - هم اعلام نمود كه امیدواریم ساختمان پلاسكو به شكلی ساخته و تحویل داده شود كه همه مردم و كسبه از آن راضی باشند و می خواهیم آنرا به نماد مهندسی كشور تبدیل نماییم.
وی در حاشیه بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از روند ساخت ساختمان پلاسكو در پاسخ به سوال خبرنگاران اظهار نمود: امیدواریم كه پروژه ساختمان پلاسكو به نماد ملی مهندسی كشور تبدیل گردد چونكه بعد از فراز و نشیب های بسیار طرح بسیار خوبی برای ساخت پلاسكو كه شبیه ترین طرح به پلاسكو سابق بود، ارائه و در شورای عالی معماری و شهرسازی تأیید شد و الان مراحل ساخت آن به سرعت در حال انجام می باشد.
وی با بیان این كه وارد دهه قانونمندی شده ایم، اظهار داشت: در ساختمان پلاسكو به شكلی عمل خواهد شد كه همه حقوق شهروندان و مباحث مهندسی رعایت شود كه البته در این زمینه با عنایت به ذی صلاح بودن پیمانكار خیالمان راحت است.
گلپایگانی با بیان این كه ساختمان قدیمی پلاسكو پروانه ساخت نداشته است، اظهار داشت: الان همه كارهای مربوط به پروانه ساخت ساختمان پلاسكو به سرعت انجام شده است و طرح و پروژه آن به تأیید شورای عالی معماری و شهرسازی بعنوان عالی ترین نهاد در این زمینه رسیده است و مشكلی در این زمینه نداریم.
همین طور برای ساخت نماد شهدای ساختمان پلاسكو و جانمایی آن بحث های مختلفی صورت گرفت كه نهایتا مقرر شد این نماد ملی و باارزش را كه خانواده های شهدا می خواستند در محل ساختمان پلاسكو باشد را در ورودی این ساختمان قرار دهیم.
رضایت كسبه از سرعت گرفتن ساخت پلاسكو با وجود تأخیر چند ساله
به گزارش مسیرساز به نقل از ایسنا، علیرضا تهرانی در حاشیه بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از مراحل ساخت ساختمان پلاسكو اظهار نمود: الان در مرحله خوبی قرار داریم و گرچه كار ساخت ساختمان پلاسكو از نظر زمانی به طول انجامید و این پروژه می توانست بسیار زودتر به كسبه تحویل داده شود اما با عنایت به اینكه بنیاد مستضعفان وعده یك سال دیگر را به ما داده و الان ساخت پلاسكو در ماه های اخیر سرعت گرفته است، كسبه از آن رضایت دارند.
تهرانی درباره وعده های داده شده به كسبه لطمه دیده پلاسكو اظهار داشت: بنیاد مستضعفان در وعده هایی كه تابحال به كسبه داده است خوش قول بوده و همه آنها را عملی كرده كه بعنوان مثال می توان به پرداخت اجاره های پلاسكویی ها طی دو سال قبل و وعده برای پرداخت اجاره بهای امسال اشاره نمود اما همه وعده های دولتی ها به صورت كامل اجرا نشدند.
رئیس شورای ساختمان پلاسكو با بیان این كه كسبه پلاسكو در ساختمان های مختلف همچون مجتمع نور پراكنده هستند، اظهار داشت: بعنوان مثال در ارائه تسهیلات به كسبه پلاسكو سنگ اندازی شد و با عنایت به اینكه شرایط این تسهیلات مانند تسهیلات عادی بانكی تغییر نمود خیلی از كسبه نتوانستند آنرا دریافت نمایند و امیدواریم ضمن تحویل بموقع و مناسب ساختمان پلاسكو، وعده های دیگری كه داده شده نیز بموقع عملی شود.
منبع:

1398/08/03
14:48:06
5.0 / 5
4731
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی