مسیرساز

چشم انداز و مأموریت های برنامه ۵ ساله سوم به تصویب رسید

چشم انداز و مأموریت های برنامه ۵ ساله سوم به تصویب رسید

به گزارش مسیرساز اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یك ماده واحده و دو تبصره چشم انداز و مأموریت های برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران را به تصویب رساندند.به گزارش مسیرساز به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران لایحه سند برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران با عنایت به چشم انداز مأموریت، استراتژی ها و اهداف بررسی و با ۱۵ رای موافق و دو رای مخالف به تصویب رسید.
مرتضی الویری رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه مواد برنامه پنج ساله سوم بهمن ماه سال ۹۷ به تصویب رسید اظهار نمود: بر مبنای ماده ۹۴ این برنامه شهرداری تهران موظف است تا آخر اردیبهشت ماه امسال چشم انداز، مأموریت و استراتژی و اهداف برنامه پنج ساله را به شورای شهر عرضه نماید اما متاسفانه این اسناد با تاخیر به شورا ارسال شد.
این عضو شورای شهر تهران افزود: یك ماه و نیم است این اسناد به شورای شهر عرضه شده و از آن تاریخ تابحال در كمیسیون های تخصصی مبحث در حال پیگیری است و پس از آنكه در كمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت متناسب با اهداف كمی و شاخصهای تعیین شده در جلسه مشترك با كمیسیون برنامه و بودجه موارد مجدد مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته الویری نتیجه این جلسات به كمیسیون تلفیق شورای شهر ارسال شده است و امروز در شش حوزه؛ مأموریت توسعه مدیریت و حكمروایی شهری، مأموریت شهرسازی و معماری، مأموریت حمل و نقل و ترافیك، مأموریت خدمات شهری و محیط زیست، مأموریت اجتماعی و فرهنگی و مأموریت ایمنی و افزایش تاب آوری به همراه جدول منابع و مصارف بررسی و جمع بندی نهایی با فایل پیوست به صحن علنی ارسال شده است.
الویری همینطور خاطرنشان كرد: بر این اساس یك ماده واحده و دو تبصره تهیه شده است كه در ماده واحده آن با استناد به ماده ۹۴ مصوبه برنامه پنج ساله شهرداری تهران مكلف است جداول كمی شاخصهای كمی احكام برنامه و هدف گذاری برای آنها را در افق پنج ساله در قالب منابع مالی و جداول منابع و مصارف به شرح پیوست اجرایی كند و بر مبنای ماده ۹۵ برنامه نسبت به پایش و ارزیابی و دستیابی به این اهداف و شاخصهای كمی در چارچوب گزارش های دوره ای به شورای شهر تهران اقدام نماید.
وی افزود: همینطور در تبصره ها هم شهرداری تهران را موظف كرده ایم تا آن دسته از شاخص ها و اهداف كمی كمی كه وضعیت موجود و وضع بعدی آن در سال های برنامه را در این سند عرضه نداده است یا ناقص است را تا آخر سال اول برنامه عرضه كند همینطور شهرداری را موظف كردیم تا اهداف و شاخصهای عملیاتی (سطح سوم) را با هماهنگی و بعد از تصویب در كمیسیون های تخصصی شورای شهر تهران اجرایی كند.
علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران قبل از عرضه این گزارش به استناد به تبصره یك بند ۶ ماده ۴ دستورالعمل اجرایی شوراها اظهار داشت: به استناد به این تبصره هر كمیسیون در حوزه تخصصی خود نظر دهد اما در برنامه پنج ساله سوم شاهد این بودیم كه كمیسیون برنامه و بودجه ورود تخصصی به موضوعات داشته كه این مورد خلاف دستورالعمل است.
امینی هم در واكنش به این اظهارنظر اظهار داشت: كمیسیون برنامه و بودجه در پارلمان های ملی و محلی بعنوان كمیسیون تخصصی می توانند نسبت به خروجی كمیسیون های تخصصی اعمال نظر كنند. البته تمامی نظرات كمیسیون های تخصصی در لوایح حتما اعمال می شود.

1398/07/23
15:41:52
5.0 / 5
4457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
مسیر ساز
مسیر ساز
masirsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسیرساز محفوظ است

مسیرساز

حمل و نقل و راهسازی